جدیدترین رده‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان+ فهرست

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

دانشگاه “جیائو تونگ شانگهای” با انتشار جدیدترین فهرست خود، به رده‎بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر در جهان پرداخت.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ دانشگاه هاروارد موفق شد برای چهاردهمین سال متوالی، جایگاه نخست را در فهرست برترین دانشگاه های جهان که از سوی دانشگاه “جیائو تونگ شانگهای” منتشر می‌شود، حفظ کند. در همین حال دانشگاه استانفورد نیز جایگاه دوم خود را حفظ کرده و دانشگاههای برکلی و کمبریج هرکدام یک رتبه سقوط کرده اند.
از ده دانشگاه برتر این فهرست، ۸ عدد از آن ها در آمریکا قرار گرفته اند و تنها ۲ دانشگاه در انگلستان واقع شده اند. در میان رتبه های ۱۰ تا ۲۰ نیز ۸ دانشگاه در آمریکا، یک دانشگاه در سوئیس و یک دانشگاه در ژاپن واقع شده است.
کشورهای چین و سنگاپور هرکدام با یک دانشگاه برای اولین بار در میان رتبه های دو رقمی قرار گرفتند.
در کل، ۵۰۰ دانشگاه از سراسر جهان بر مبنای شش شاخص رده بندی شده اند. در میان این شاخص ها می توان به سطح علمی اساتید و میزان جوایز به دست آمده از سوی آن ها و همچنین تعداد مقالات چاپ شده در نشریات معتبر علمی اشاره کرد.
در میان رتبه های ۱۰۰ تا ۵۰۰، دانشگاه ها به صورت کلی رده بندی شده اند و رتبه آن ها به صورت دقیق مشخص نشده است، همچنین در میان دانشگاه های رده بندی شده می توان به دانشگاه تهران در جایگاه ۳۰۰ تا ۴۰۰ و دانشگاه امیرکبیر در جایگاه ۴۰۰ تا ۵۰۰ اشاره کرد.فهرست بهترین دانشگاه های جهان از سوی دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

اخبار مرتبط