رزومه

آرمان چای لاغری

جذب ۳۵۰۰ نیروی جدید در آموزش و پرورش خوزستان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

سرپرست استانداری خوزستان از جذب ۳ هزار و ۵۰۰ نیروی جدید در آموزش و پرورش این استان خبر داد.

فرج الله خبیر ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان در سالن جلسات استاندار اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه آموزش و پرورش برای ارتقای کیفی سطح آموزش توجه به دوره پیش‌دبستانی است.

وی گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش خوزستان در توسعه پوشش دوره پیش دبستانی رشد کمی و کیفی قابل توجهی داشته است که این موضوع می‌تواند در سایر مقاطع نیز اثر داشته باشد.

سرپرست استانداری خوزستان افزود: درصد پوشش دوره پیش دبستانی در خوزستان با توجه به تجارب خوبی که در چند استان موفق کشور وجود دارد، باید افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمارهای رسیده پیش بینی می‌شود امسال ۱۰۷ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی داشته باشیم، لذا باید تلاش شود میزان پوشش دوره پیش دبستانی تا ۷۶ درصد افزایش دهیم.

خبیر در ادامه بر لزوم ساماندهی مناطق حاشیه تأکید کرد و اظهار داشت: طرح ساماندهی مناطق حاشیه مصوب شده که ردیف بودجه‌ای را نیز برای اجرایی شدن آن در نظر گرفته‌اند.

وی ادامه داد: از بودجه این طرح همچنین برای تخصیص اعتبار به پوشش دوره پیش‌دبستانی در خود مناطق حاشیه و محروم استفاده خواهیم کرد.

سرپرست استانداری خوزستان در ادامه به سهمیه جذب نیروی جدید در آموزش و پرورش خوزستان اشاره کرد و گفت: در سال جاری سه هزار و ۵۰۰ نیروی جدید در آموزش و پرورش خوزستان جذب شدند که در حوزه پیش دبستانی به کار گرفته خواهند شد.

خبیر از وجود فقر حرکتی بین دانش آموزان انتقاد کرد و اظهار داشت: بخشی از فقر حرکتی دانش‌آموزان با زنگ ورزش و نوع رفتار معلمان ورزش ارتباط دارد، لذا باید با استفاده از ظرفیت های ورزشی سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها برای تقویت ورزش دانش‌آموزی تلاش شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار