جذب ۸۰۰ عضو هیئت علمی به‌زودی در آیند‌ه‌ای نزدیک

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

جذب ۸۰۰ عضو هیئت علمی به‌زودی در آیند‌ه‌ای نزدیک

حسینی گفت: ۸۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی در آیند‌ه‌ای نزدیک در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور جذب می‌شوند.
سید علی حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: وزارت بهداشت فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگا‌ه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و تمام موسسات فعال در آموزش پزشکی را آماده کرده و اعلام نیاز هر مرکز آموزشی به وزارت بهداشت ارسال شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم در این دوره بیش از ۱۵۰۰ نفر عضو هیئت علمی را جذب کنیم و منتظر هستیم قول سازمان امور استخدامی کشور مبنی بر تخصیص اعتبار به وزارت بهداشت تا پایان برنامه ششم، هر چه سریعتر عملیاتی شود.

حسینی تاکید کرد: پس از تخصیص مجوز از سازمان امور استخدامی کشور فرآیند فراخوان سراسری جذب در کشور اجرایی می‌شود به طوری که اگر مانند یکسال پیش مجوز جذب صادر نشود، امکان پذیرش افراد تحت عنوان اعضای هیئت علمی وجود ندارد.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت بیان کرد: امیدوارم همکاری و هماهنگی که از سوی سازمان امور استخدامی انجام شده هر چه سریعتر عملی شود.

وی با اشاره به نیازهای اعلام شده به وزارت بهداشت در مورد جذب اعضای هیئت علمی تاکید کرد: حدود ۸۰۰ نفر تحت عنوان اعضای هیئت علمی در دانشکده‌های مختلف در حوزه علوم بالینی به زودی جذب خواهند شد.

ضرورت ترمیم اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی
حسینی اضافه کرد: نیازمند ترمیم اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور هستیم اما متاسفانه به دلیل آنکه در گذشته نتوانستیم مجوزهای لازم را از سازمان امور استخدامی کشور جهت جذب اعضای هیئت علمی بگیریم به سمت جذب افراد متعهد به ضریب k رفته‌ایم و همین مسئله باعث ایجاد مشکل جدی در وزارت بهداشت شده است.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت ادامه داد: افراد با ضریب k به مدت ۲ سال در دانشگاه علوم پزشکی به عنوان همکار ما در وزارت بهداشت تلقی می‌شوند و در واقع انتظار ما این بود که اعضای هیئت علمی یک برنامه بلند مدتی را برای آموزش در حوزه سلامت طراحی و عملیاتی کنند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار