استخدام چهار کارمند خانم

جذب 102 عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

جذب 102 عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه این دانشگاه در سال گذشته توانسته است 102 عضو هیات علمی را به دانشگاه اضافه کند، گفت: امیدواریم امسال نیز بتوانیم با جذب اعضای هیات علمی، نقیصه کمبود عضو هیات علمی را تا حد ممکن در دانشگاه برطرف کنیم.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، ایرج نظری در دوازدهمین جشنواره شهید مطهری که امروز دوشنبه (27 خردادماه) در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته برای تکمیل ظرفیت اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه، فعالیت‌های مختلفی انجام شد. ما در این زمینه کمبود زیادی داریم. ما نیمی از جمعیت هیات‌علمی‌مان را در دانشگاه نداریم. تعدادی از اعضای هیات علمی نیز هیات علمی تعهدی و… هستند که برای جبران کمبودها از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

وی افزود: سال گذشته ما توانستیم 102 نفر عضو هیات علمی را به دانشگاه اضافه کنیم. برخی از آن‌ها نیز تبدیل وضعیت شدند که این مساله موجب افزایش ماندگاری و تعلق خاطر این افراد برای ادامه کار در دانشگاه می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: از این 102 عضو هیات علمی جذب شده، 11 عضو هیات علمی، پژوهشی بودند. با این کار ظرفیت مناسبی برای اعضای هیات علمی پژوهشی ایجاد شد. به این ترتیب ما انتظار داریم، با افزوده شدن این افراد شاهد تحولی در وضعیت پژوهشی دانشگاه باشیم. این اعضای هیات علمی باید پلی میان بخش‌های بالینی و پایه باشند و بتوانند فرایندهای پژوهشی را تسریع و افزایش دهند.

نظری افزود: امسال در زمینه جذب اعضای هیات علمی هنوز ظرفیتی اعلام نشده است اما فکر می‌کنم در سطح وزارتخانه تصمیماتی در این زمینه گرفته شده است؛ امیدواریم در دانشگاه بتوانیم با جذب اعضای هیات علمی، این نقیصه را تا حد ممکن برطرف کنیم.

وی خطاب به اساتید این دانشگاه گفت: تلاش‌های شما موجب شد ما چهار فرآیند آموزشی برتر و نمونه در سطح کشور داشته باشیم که این مساله برای دانشگاه جای افتخار دارد و می‌تواند برای سایرین، تشویقی باشد تا آن‌ها نیز در سال‌های آینده در این زمینه فعالیت کنند و ما بتوانیم آموزش‌های خود را بر حسب نیازها و شیوه‌های روز پیش ببریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: با پیگیری مستمری که انجام شد، کلنگ مرکز جامع آزمون در دانشگاه زده شد و امیدواریم در 18 ماه آینده به بهره‌برداری برسد. به دلیل مسائل مالی و تغییراتی که در نرخ ارز رخ داد، نتوانستیم در اجرای برخی پروژه‌ها به قول خود عمل کنیم. یکی از آن‌ها توسعه دانشکده داروسازی و دندانپزشکی بود.

نظری ادامه داد: با توجه به اینکه منابع پروژه دانشکده داروسازی از طرف دانشگاه تامین می‌شد، شروع به کار مجدد در این دانشکده انجام شده است و اگر به همین منوال پیش برود، در مهر یا دی‌ماه این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد. بودجه تامین شده برای طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی منابع ملی داشت و بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده بود، در حال حاضر کاملا مصرف شده و به همین دلیل این پروژه متوقف شد.

وی گفت: در قراردادها، پیمانکاری‌ها و واگذاری‌ها، مشکلاتی داریم که موجب عقب‌افتادگی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی می‌شود و وقت و انرژی زیادی را از ما می‌گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: در بحث ارتقا اعضای هیات علمی در مجموع 14 دانشیار و 2 ارتقا از مرحله دانشیاری به استادی داشتیم. لازم است اساتید تلاش خود را در این زمینه بیشتر کنند. البته بسیاری از اساتید تلاش زیادی انجام داده‌اند و ارتقا آن‌ها در مرحله ارائه مدارک است و امیدواریم به زودی این کار نیز انجام شود. رسیدگی به پرونده‌های ارتقا، حساسیت بالایی دارد. دوستان ما در کمیته‌ها موظف هستند که نکات اخلاقی را در نظر بگیرند و باید تلاش کنند که مشکلاتی که در این حوزه در طول رسیدگی به پرونده‌ها پیش می‌آید، کمتر شود.

نظری تصریح کرد: یکی از بحث‌ها، پرداخت‌هایی است که در ازای زحمت همکاران انجام می‌شود. هزینه حق‌التدریس اعضای هیات علمی را ما توانسته‌ایم کاملا پرداخت کنیم و بدهی در این زمینه نداریم اما در پرداخت کارانه‌ها به‌خصوص برای اعضای هیات علمی تمام وقت که این کارانه‌ها بیشترین درآمد آن‌ها را تشکیل می‌دهد، به دلیل مسائل خارج دانشگاهی و عدم پرداخت به موقع سازمان‌های بیمه‌گر، عقب هستیم.

وی گفت: سازمان تامین اجتماعی از سال 96 تنها طلب بهمن و اسفند را به ما پرداخت کرده است. در سال 97 نیز تنها طلب چهار ماه را به صورت 60 درصد علی‌الحساب پرداخت کرده و مابقی ماه‌ها نیز پرداختی نداشته است. خدمات درمانی بیمه سلامت در این زمینه وضعیت بهتری دارد؛ این بیمه سال 96 را کاملا با ما تسویه کرده و 60 درصد هزینه‌های سال 97 را نیز پرداخت کرده است. دیگر بیمه‌ها نیز از نظر پرداختی‌های مالی چندان ضریب بالایی ندارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: پیشنهاد شده است برای تسریع پرداخت‌ها، پرداختی اعضای هیات علمی تمام وقت به صورت جداگانه انجام شود که این پیشنهاد نیز در حال بررسی است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار