رزومه

آرمان

جریمه‌ تخلفات رانندگی از ۲۰ شهریور پیامک می‌شود

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: از ۲۰ شهریور در صورت ارتکاب تخلف از جانب راننده، پیامکی برای مالک خودرو ارسال می‌شود.

سردار سید تیمور حسینی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهارکرد: اعمال قانون باید اثر بخشی داشته باشد این در حالی است که راننده وقتی مرتکب تخلفی شود، تا زمانی که برای دریافت خلافی اقدام نکند، از جریمه و تخلف خود اطلاعی ندارد و معمولا پس از ۶ ماه که برای دریافت خلافی مراجعه می کند، با تخلفاتی روبرو می شود که به اذعان رانندگان اصلا مرتکب چنین تخلفی نشده اند و این اتفاق در وقوع تخلفات بازدارندگی ندارد.

وی افزود: در یک اقدامی که طی سا ل های اخیر صورت گرفته، زمانی که راننده ای مرتکب تخلفی می شود، توسط دوربین ها تصویر خودرو ثبت و طی مدت ۱۰ روز در قالب یک نامه کتبی به آدرس سکونت مالک خودرو ارسال می شود که این اقدام نیز اثر بخشی مناسبی ندارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: از ۲۰ شهریور ماه در فاز نخست تمامی تخلفاتی که توسط دوربین ثبت شود، در مدت حداکثر ۲ ساعت پیامکی برای مالک خودرو مبنی بر ارتکاب تخلف و میزان جریمه و محل تخلف ارسال می شود و راننده بلافاصله از ارتکاب تخلف خود مطلع می شود.

سردار حسینی در پایان تصریح کرد: از مالکان خودروها تقاضا داریم هرچه زودتر نسبت به بروز رسانی و ثبت اطلاعات خود با حضور در مرکز شماره گذاری اقدام کنند و در صورت تعویض سیم کارت تلفن همراه، شماره جدید را در سامانه اطلاعاتی ثبت کنند.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار