نیکان

جزئیات اولویت های استخدام آموزش و پرورش

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

جزئیات اولویت های استخدام آموزش و پرورش

فرزندان فرهنگیان در استخدامی آموزش‌و پرورش در اولویت قرار دارند 
وزیر آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام قرار دارند و در دانشگاه فرهنگیان و استخدام چند هزار نفری آموزش و پرورش نیز فرزندان فرهنگیان در اولویت هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، علی اصغر فانی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بهار اظهار داشت: سال گذشته ۱۱۰ مدرسه در کشور تنها یک دانش آموز داشتند و هم اکنون ۹۹ درصد از روستاهای کشور زیر پوشش خدمات آموزشی قرار دارند.
فانی گفت: دولت به دنبال آن است که هیچ دانش آموزی در کشور به دلیل نبود امکانات آموزشی از تحصیل محروم نشود.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۰۶ هزار دانش آموز در مدارس شبانه روزی کشور تحصیل می‌کردند، افزود: دولت در کنار پرداخت هزینه‌های آموزشی این دانش‌آموزان هزینه‌های اسکان و تغذیه این افراد را نیز پرداخت می‌کرد.
فانی عنوان کرد: رتبه بندی معلمان از ابتدای مهر ماه امسال آغاز می‌شود و اعتبار لازم نیز توسط دولت به این طرح اختصاص یافته است.
وی افزود: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قول داده است تا هر خدمات درمانی که برای فرهنگیان ارایه می شود برای بازنشستگان فرهنگی نیز اجرا شود.
فانی همچنین در مورد استخدام فرزندان فرهنگیان تأکید کرد: فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام قرار دارند و در دانشگاه فرهنگیان و استخدام چند هزار نفری آموزش و پرورش نیز فرزندان فرهنگیان در اولویت هستند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک میلیون فرهنگی شاغل دارد، گفت: این گستردگی سبب شده تا حرکات و فعالیت‌های بزرگ در این حوزه به چشم نیاید.
وی ابراز امیدواری کرد: با گشایش وضعیت اقتصادی بتوان در راستای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه گام برداشت.


بومی گزینی در اولویت استخدام های آموزش و پرورش است

وزیر آموزش و پرورش گفت:بومی گزینی از اولویت های استخدامی این وزارتخانه بوده و در استخدام های اخیر نیز این نکته مورد توجه قرار می گیرد.
بومی گزینی در اولویت استخدام های آموزش و پرورش است
علی اصغر فانی روز سه شنبه در شورای اداری شهرستان کبودراهنگ افزود: در دولت یازدهم با برنامه ریزی های انجام شده بیش از ۹۹ درصد دانش آموزان تحت پوشش مناطق روستایی و محروم هستند و به این ترتیب تمامی مردم از خدمات آموزش و پرورش بهره مند می شوند.
وی عنوان کرد:در مجموعه آموزش و پرورش به علت گستردگی پرسنل ، طرح های مورد نظر به تدریج اجرا می شود و امید است بتوانیم به کیفیت آموزشی مورد نظر دسترسی بیشتری داشته باشیم تا فرهنگیان نسبت به سایر کارکنان دولت احساس تبعیض نکنند.
وی تصریح کرد: دولت یازدهم دولت راست گویان و پاکدلان است چرا که راستگویی از شعارهای دولت تدبیر و امید بود که محقق شد.
وی با اشاره به اقدامات دولت در دو سال اخیر افزود:دولت با تلاش خود توانست میزان تورم در کشور را از ۴۰ درصد به ۱۳.۸ دهم درصد کاهش دهد.
وی بیان کرد:از دیگر توفیقات دولت تدبیر و امید مذاکرات ۱+۵ بوده که اقدامات خوبی در این خصوص انجام شد و این دولت توانست به خوبی در کارنامه خود ثبت کند و تمام این امور به پشتوانه رهبر معظم انقلاب به انجام رسید.
دولت تدبیر و امید امروز مهمان مردم استان همدان است.
شهرستان کبودراهنگ با بیش از ۱۷۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان همدان واقع شده است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار