رزومه

آرمان چای لاغری

جزییاتی از نحوه پوشش و پرداخت مستمری جدید «کم‌درآمدها» + جدول

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

بر اساس طرحی که دولت از طریق وزارت رفاه اجرایی کرده، افرادی که جزو اقشار نیازمند هستند، می‌توانند با تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی از مستمری مددجویی بهره‌مند شوند. بر این اساس، نیازمندی هر خانواده بر اساس مجموع دارایی‌های منقول و غیرمنقول او محاسبه می‌شود.

به گزارش ایسنا، چندی پیش مسوولان  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده در برنامه ششم است می‌توانند برای دریافت مسنمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی (www.samanehrefah.ir) ثبت‌نام کنند.

بر اساس این طرح خانوارهایی تحت پوشش قرار خواهند گرفت که دارایی و درآمد آنان بیانگر نیازمند بودن آن خانواده باشد. دولت برای اثبات نیازمندی می‌تواند به کلیه اطلا عات خانواده دسترسی داشته باشد و همچون سنوات گذشته ، محل زندگی خانواده نیازمند توسط ماموران دولت (مددکاران اجتماعی) به صورت میدانی بازرسی خواهد شد.

جدول سقف درآمد

(کلیه مبالغ به صورت تومان می‌باشد)

سقف درآمد مشمول مستمری

(با یارانه)

سقف درآمد مشمول مستمری

(بدون یارانه)

یارانه نقدی
۱۹۳۵۰۰ ۱۴۸۰۰۰ ۴۵۵۰۰ خانواده یک نفره
۳۴۱۰۰۰ ۲۵۰۰۰۰ ۹۱۰۰۰ خانواده دو نفره
۴۵۶۵۰۰ ۳۲۰۰۰۰ ۱۳۶۵۰۰ خانواده سه نفره
۶۰۰۰۰۰ ۴۱۸۰۰۰ ۱۸۲۰۰۰ خانواده چهار نفره
۶۹۲۵۰۰ ۴۶۵۰۰۰ ۲۲۷۵۰۰ خانواده پنج نفره

میزان درآمد خانواده متقاضی باید از سقف تعیین شده که در جدول فوق آمده است، کمتر باشد. به طور مثال خانواده‌هایی که تعداد اعضای آنها ۵ نفر و مجموع درآمدش بیش از ۷۷۰هزار تومان باشد، نمی‌تواند از مستمری مددجویی بهره‌مندشود.

به بیان دیگر خانواده ۵نفره که ماهانه ۵۷۷ هزار تومان درآمد داشته و از دولت ۲۲۰هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کند، به این دلیل که مجموع دریافتی درآمد او بیش از سقف تعیین شده در جدول بالا است، نمی‌تواند تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی قرار گیرد.

مرحله نخست برای بهره مندی از مستمری مددجویی ثبت نام در  سامانه رفاهی است. پس از ثبت نام در این سامانه، اطلاعات خانوار توسط پایگاه اطلاعات ایرانیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه روند بررسی، ماموران دولتی (مددکاران اجتماعی) اقدام به بازرسی میدانی خواهند کرد.

تنها پس از نتیجه بررسی‌های انجام شده، فرد مالک پرداخت مستمری خواهد بود.

متقاضیان نباید به هیچ یک از سازمان های دولتی نظیر، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری ها و غیره مراجعه کنند.

کلیه اطلاع رسانی های بعدی از طریق شماره موبایل اعلام شده توسط متقاضی انجام خواهد گرفت.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار