رزومه

آرمان

جنایت برای سرقت طلا و جواهرات

دسته ها: اخبار حوادث اخبار

جنایت برای سرقت طلا و جواهرات
مستاجر قاتل دستگیر شد

مستاجری که برای سرقت طلا و جواهرات صاحبخانه، دست به جنایت زده بود، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، صبح روز دوشنبه ۲۵ خرداد امسال کشف جسد خانمی ۶۵ ساله از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۳۱ شهرری اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و تأیید خبر، تیم های بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل حاضر شدند در همان بررسی های مقدماتی وجود آثار متعدد ضرب و جرح بر روی قسمت های مختلف بدن متوفیه مشخص، علت مرگ به خاطر انسداد شریان تنفسی گردن اعلام و نهایتا وجود آثار تخریب بر روی درب ورودی ساختمان (یک ساختمان دو طبقه قدیمی که متوفیه و همسرش در طبقه اول آن زندگی می کرد و طبقه دوم آن نیز از حدود چهار ماه پیش توسط مستأجر تخلیه شده بود) از سوی کارآگاهان مورد شناسایی قرار گرفت.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات دختر مقتوله

دختر مقتوله که در زمان مراجعه به منزل مادرش با جسد وی روبرو شده بود، در خصوص نحوه کشف جسد به کارآگاهان گفت: قرار بود تا امروز برای انجام خرید، به همراه مادرم به بازار برویم به همین به درب منزل مادرم واقع در خیابان صمدی مراجعه کردم. هرچقدر زنگ خانه را زدم، مادرم جواب نداد؛ پاسخگوی گوشی تلفن همراه و همچنین تلفن خانه نیز نبود !! این در حالی بود که ما برای ساعت ۱۰ صبح آنروز برای رفتن به بازار با یکدیگر قرار گذاشته بودیم؛ به ناچار و با کمک یکی از بچه های محل، درب حیاط را باز کرده و خودم وارد خانه شدم. زمانیکه وارد ساختمان شدم، متوجه باز بودن درب ورودی شدم !! به سرعت خود را به داخل خانه رساندم که ناگهان با جسد مادرم در داخل اتاق خواب روبرو شدم که بلافاصله با پدر و برادرم تماس گرفته و موضوع را به او اطلاع دادم.

دختر مقتوله در ادامه اظهارات خود و در پاسخ به سؤال کارآگاهان در خصوص سرقت احتمالی از منزل مادرش نیز به کاراگاهان گفت: مادرم تعداد زیادی دستبند و النگو به دست داشت که هیچکدام از آنها در داخل دستانش نبود.

اظهارات همسر مقتوله

همسر مقتوله نیز به کارآگاهان گفت: طبق روال هر روز، ساعت ۵ صبح برای رفتن به محل کار از خانه خارج شدم؛ در محل کار خود بودم که دخترم با من تماس گرفت و موضوع مرگ مادرش (همسرم) را به من اطلاع داد زمانیکه به خانه رسیدم، مأمورین کلانتری در محل حضور داشتند و اعلام کردند که همسرم به قتل رسیده است.

همسر مقتوله پس از اطلاع از موضوع سرقت طلا و جواهرات همسرش (به ارزش بیش از ۱۵ میلیون)، به کارآگاهان گفت: حدود چهار ماه پیش، فردی به هویت «محمد . ط» (متولد ۱۳۵۷) به عنوان مستأجر در طبقه دوم محل سکونت ما زندگی می کرد تا اینکه از طریق تعدادی از همسایگان و اهالی محل به ما اطلاع شده شد که این شخص دارای سابقه در زمینه سرقت است ؛ به همین علت بلافاصله با او تسویه حساب کرده و بعد از آن دیگر از وی خبری ندارم.

دستگیری قاتل

با توجه به اظهارات همسر مقتوله، دستگیری «محمد . ط» در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که محل سکونت جدید وی در شهرستان کرج می باشد با مراجعه به این محل، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که همزمان با زمان وقوع جنایت، محمد نیز بنا بر اظهارات صاحبخانه اش نسبت به جابجایی محل سکونت خود اقدام کرده است.

در ادامه اقدامات پلیسی، سرانجام آخرین مخفیگاه «محمد» در شهرستان کرج شناسایی و کارآگاهان روز چهارشنبه ۷ مرداد امسال وی را دستگیر کردند.

در شرایطی که «محمد» در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب و یا اطلاع از جنایت شده بود، در نهایت لب به بیان حقیقت گشود و به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت اعتراف کرد.

محمد گفت: مدتی بود که بدهکار بودم؛ با اطلاع دقیق از چگونگی حضور مقتوله و همسرش در خانه شان، زمان خروج همسر مقتوله از خانه، اطلاع دقیق از وضعیت مالی و نهایتا نحوه باز کردن درب ورودی ساختمان بدون داشتن حتی کلید در ورودی، تصمیم به سرقت گرفتم؛ ۲۵ خرداد امسال و پس از خروج همسر مقتوله از خانه به همان شیوه ای که چندین بار در زمان سکونت در آن خانه به عنوان مستأجر اقدام به باز کردن در خانه کرده بودم، به آرامی وارد طبقه اول شدم مقتوله در داخل اتاق خواب در حال استراحت بود که ناگهان متوجه طلا و جواهرات داخل دستانش شدم.

وی در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: به قصد سرقت، خود را به بالای سر مقتوله رسانده و پتوی روی تخت را بر روی صورت مقتوله انداختم تا مرا شناسایی نکند اما با این وجود مقتوله پتو را از روی صورتش کنار کشید و مرا مورد شناسایی قرار داد. دیگر تصمیم به قتل گرفتم برای همین تکه پارچه ای را به دور گردن مقتوله انداخته و او را به قتل رساندم سپس تمامی طلا و جواهرات مقتوله را سرقت کرده و با مراجعه به یکی از طلافروشی های در منطقه شهرری، تمامی آنها را فروختم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم، محل فروش طلاها در یک طلافروشی در منطقه شهرری شناسایی و تمامی طلا و جواهرات مسروقه کشف شد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

اخبار حوادث اخبار