رزومه

آرمان

حذف رشته‌ها در دانشگاه علمی کاربردی صحیح نیست

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان با بیان این‌که امسال شیب پذیرش‌ها در دانشگاه کمی کُند می‌شود، گفت: ما درخواست پذیرش دانشجو در ۸۰ رشته کاردانی و کارشناسی را برای سال تحصیلی جدید ارائه کرده‌ایم.

دکتر علی‌حسین حسین‌زاده اظهار کرد: مطالبی که درباره حذف رشته‌ها در دانشگاه علمی کاربردی مطرح شد، صحیح نیست و هیچ‌کدام از رشته‌های موجود در دانشگاه حذف نشده است.

وی ادامه داد: هر ساله زمانی که مراکز علمی‌کاربردی بر اساس نیاز منطقه‌ای و امکانات درخواست افزودن رشته‌ای را ارائه می‌دهند این درخواست‌ها باید یک فرآیند اداری کارشناسی‌شده را طی کند و متناسب با امکانات آزمایشگاهی، آموزشی و … هر مرکز با افزودن برخی رشته‌ها موافقت یا مخالفت می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان افزود: درصدی از این رشته‌ها هر ساله در شورای گسترش استان حذف می‌شوند؛ سال قبل جهشی در ارائه رشته‌های جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی داشتیم که موجب شد در این سال بالاترین پذیرش دانشجو در کشور را داشته باشیم؛ امسال این شیب تا حدودی کُند می‌شود.

حسین‌زاده با بیان این‌که معمولاً ۱۰ تا ۱۵ درصد از رشته‌های درخواستی رد می‌شوند، عنوان کرد: امسال حدود ۸۰ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی درخواست کرده‌ایم که از این تعداد ۲۴ رشته در مقطع کارشناسی و ۵۶ رشته در مقطع کاردانی هستند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار