رزومه

آرمان

حذف واکسیناسیون و معاینه اولیه برای مشمولان متقاضی معافیت های کفالت و موارد خاص

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

حذف واکسیناسیون و معاینه اولیه برای مشمولان متقاضی معافیت های کفالت و موارد خاص

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: در راستای خدمت رسانی بهتر به مشمولان و خانواده های آنان ، این سازمان توانسته با به کارگیری راهکارهایی در فرایند رسیدگی، کاهش هزینه های مربوط به معافیت ها را در سراسر کشور اجرا کند.
به گزارش ایسنا، سرهنگ نجف حمید زاده در این باره گفت : از آنجا که رویکرد سازمان وظیفه عمومی ، ارائه خدمات بهتر با حداقل هزینه به مشمولان و خانواده های آنان است، لذا این سازمان توانسته با به کارگیری راهکارهایی در فرایند رسیدگی، طرح کاهش هزینه های مربوط به معافیت ها را در سراسر کشور اجرا کند .
وی در خصوص نحوه رسیدگی به معافیت پزشکی در بیماری های مشهود، گفت : در بیماری هایی مانند قطع عضو ، معلولیت و… در صورت تشخیص و تایید بیماری توسط پزشک معاین اولیه، پرونده بدون نیاز به نظریه پزشک متخصص در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می شود.
سرهنگ حمید زاده از حذف مراحل واکسیناسیون و معاینه اولیه برای مشمولان متقاضی معافیت های کفالت و موارد خاص خبرداد و افزود: مشمولانی که از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) درخواست معافیت های کفالت و موارد خاص را ثبت کرده اند، بدون نیاز به انجام معاینه اولیه پزشکی و واکسیناسیون، می توانند مراحل معافیت از خدمت را انجام دهند.
وی ادامه داد: پس از انجام بررسی های لازم از سوی وظیفه عمومی، مشمولی که شرایط معافیت سربازی را نداشته باشد، در صورت دانشجو بودن ، معافیت تحصیلی وی ادامه می یابد و در غیر این صورت می بایست مراحل اعزام به خدمت از قبیل واکسیناسیون و معاینه اولیه را انجام دهد.
معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی خاطرنشان کرد : با هماهنگی های صورت گرفته در خصوص معافیت های کفالت و پزشکی در مواردی که نیاز است مشمول و یا یکی از اعضای خانواده وی (پدر، برادر ، خواهر و…) به بیمارستان معرفی شوند، نظر یک پزشک متخصص کفایت کرده و نیازی به انجام معاینه مجدد توسط متخصص دیگر نبوده که این امر منجر به کاهش هزینه های مشمولان و خانواده های آنان می شود.
براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ حمیدزاده در خصوص دیگر اقدامات مربوط به کاهش هزینه های خدمت سربازی ، گفت : در مواردی که نیاز به معاینات تخصصی خود مشمول و یا خانواده وی باشد، این معاینات در بیمارستان های دولتی و یا مربوط به نیروهای مسلح صورت می گیرد و از ارجاع مشمولان به بیمارستان های غیر دولتی که موجب افزایش هزینه برای آنان می شود، جلوگیری می شود.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار