رزومه

آرمان

حمایت از دانشجویان کارآفرین از طریق صندوق توسعه ملی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

حمایت از دانشجویان کارآفرین از طریق صندوق توسعه ملی

نماینده مجلس گفت: صندوق توسعه ملی به دانشجویان کارآفرین وام ۵میلیارد تومانی با بهره صفر درصد می‌دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پروانه مافی نماینده مجلس در جلسه هم‌اندیشی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با نمایندگان فراکسیون زنان مجلس گفت: به نظر من دانشگاه فنی حرفه‌ای اهمیت بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه‌ها دارد زیرا نقش پررنگی در ایجاد اشتغال در کشور دارد.

وی ادامه داد: امروزه در سطح جهان به بخش فنی و حرفه‌ای و دانشجویان این دانشگاه‌ها که تکنسین‌های مهارتی باشند، توجه ویژه‌ای می شود.

نماینده مجلس افزود: این نگاه در کل دنیا وجود دارد و تمامی کشورهای دنیا اعم از صنعتی و غیر صنعتی نگاه خاصی به صنعت دارند.

مافی بیان کرد: دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها باید جوانان را به سوی تربیت تکنسین‌های ماهر سوق دهند چرا که این جوانان نیاز به تربیت و توجه دارند.
انتقال فنی و حرفه‌ای از آموزش و پرورش به وزارت علوم کار اشتباهی بود

وی اضافه کرد: رنکینگ بحث عمده دانشگاه‌ها است و به نظر من خروج فنی و حرفه ای از آموزش و پرورش خارج شد و پیوستن آن به وزارت علوم کار اشتباهی بود.

نماینده مجلس گفت: متاسفانه تصمیم گیری های غلط ضربه سنگینی به نظام آموزشی می زند و تصمیم گیری درستی در بحث فارغ التحصیلی و ورود به دانشگاه شدن دانشجویان نیست.

مافی اضافه کرد: مجلس و دولت هم با زحمت این حلقه گمشده صنعت و دانشگاه را دنبال می کند و در رای گیری روز گذشته وزیر علوم شروطی وضع شد که وزیر علوم باید ظرف ۶ماه در بحث حلقه های صنعت و دانشگاه را اتصال و فراهم کند.

وی تصریح کرد: ما در مجلس شورای اسلامی در وضع قوانین بخصوص امکانات مالی تلاش های داشتیم و داریم چرا که نگاه دنیا به سمت این فارغ التحصیلان است.

نماینده مجلس عنوان کرد: این نوید را می توان به فارغ التحصیلان داد که بهترین رشته حرکت و انتخاب را در دنیای امروز برای رسیدن به اشتغال مناسب دارند و کمبودهای این دانشجویان از سوی دولت و مجلس به طور جد مدنظر است.

مافی ادامه داد: صندوق توسعه ملی هم با بخش خصوصی در این زمینه کارهایی انجام داده است. به این صورت که با اجازه رهبری از صندوق توسعه ملی ۵هزار میلیارد تومان برداشت شد و تا به طرح کارآفرینان، وام با بهره صفر درصد تعلق گیرد، ساز و کار این طرح هم ازسوی مجلس تعریف شده است.

وی یادآورشد: در حال حاضر دنیای امروز دنیای مهارت است و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌توانند از فرصت پیش آمده در ارتباط صنعت و دانشگاه استفاده کنند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار