نیکان

خبر خوش برای نهضتی ها؛ مجلس دولت را مکلف به برگزاری آزمون مجدد کرد

دسته ها: اخبار آموزش و پرورش اخبار

 

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش را تشریح کرد

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: بررسی طرح «ساماندهی نیروهای نهضتی»  در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان طرح مذکور در نهایت اعضای کمیسیون آموزش با این طرح موافقت کردند که بر اساس آن مصوب شد افرادی که در آزمون استخدامی تیرماه نهضت سواد آموزی رد شدند و افرادی که به هر دلیل از جمله شیوع ویروس کرونا در این آزمون شرکت نکردند، بتوانند مجدداً در آزمون نهضتی‌ها شرکت کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در همین راستا ادامه داد: طبق آمار موجود، 6 هزار نفر در این آزمون رد شدند و برخی متقاضیان استخدام نیز در آزمون شرکت نکردند که با مصوبه امروز کمیسیون آموزش امکان برگزاری آزمون مجدد برای نهضتی‌های پیش از سال 1391 فراهم شد.

حجت الاسلام فلاحی با اشاره به دستورکار دیگر اعضای کمیسیون آموزش در این جلسه، بیان داشت: رسیدگی به طرح «جذب معلمان خرید خدمتی» نیز در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت که شامل 16 هزار نیروی خرید خدماتی می‌شد که با بررسی‌های به عمل آمده مقرر شد این طرح به کارگروه آموزش و پرورش کمیسیون ارجاع شود.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: قرار است این طرح در این کارگروه در طرح جامعی که در حال جمع بندی است، ادغام شود؛ طرح جامع کمیته شامل «نیروهای پیش دبستانی، حق التدریس‌ها و خرید خدماتی» می‌شود که مجموعاً حدود 100 هزار نفر را شامل می‌شود.

اخبار آموزش و پرورش اخبار