رزومه

آرمان

دانشگاه ماهشهر رتبه دوم دانشگاه های آزاد خوزستان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر ازبهبود رتبه این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان ۵۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵خبرداد.
مازیار نوعی اظهار کرد: وبومتریکس شاخصی برای رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی از لحاظ کمیت، کیفیت و نوع دسترسی است که براساس چهار معیار سایز یا حجم اطلاعات موجود بر روی وب، قابلیت دسترسی، فایل های محتوایی، تعداد مقالات و رتبه های علمی، وب سایت های دانشگاه ها را رتبه بندی می کند.

وی گفت: براساس رتبه بندی جدید وبو متریکس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر با صعود ۱۰ هزار پله ای از رتبه ۱۹ هزار و ۳۰۰ به رتبه ۹ هزار و ۵۳۸ رشد داشته است.

نوعی افزود: این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های آزاد خوزستان در رده دوم و در بین کلیه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی خوزستان در رتبه چهارم قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر ادامه داد: کاهش هر چه بیشتر رتبه بندی وبومتریکس سهم عمده ای در جذب دانشجویان خارجی دارد و ما را قادر به جذب دانشجو از کشورهای همسایه می کند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر دارای هشت هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۰ رشته گرایش از مقاطع کاردانی تا دکتری است و ۱۲۰ عضو هیات علمی و ۲۱۰ کارمند دارد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار