رزومه

آرمان

درخواست جذب ۱۰۰۰ محیط‌بان در سال آینده

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

درخواست جذب ۱۰۰۰ محیط‌بان در سال آینده

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از درخواست جذب هزار محیط‌بان به دولت خبر داد.
سرهنگ جمشید محبت‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به همایش نشست تخصصی یک روزه فرمانده یگان‌های حفاظت محیط‌زیست استان‌ها گفت: کمبود نیروی انسانی در این جلسه مطرح شد که رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست اعلام کرد؛ درخواست جذب هزار محیط‌بان برای سال آینده به دولت ارائه شده است و در صورت تصویب در سال آینده هزار محیط‌بان دیگر به تعداد محیط‌بانان که اکنون سه هزار نفر هستند، افزوده خواهد شد.
فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اگرچه تاکید ما بر کمبود نیرو در حوزه محیط‌بانی است، اما دو رویکرد را در دستور کار داریم تا بتوانیم این کمبود را جبران کنیم و براین باور هستیم که بدون مشارکت همه مردم ایران در سنین مختلف نمی‌توانیم از محیط‌زیست‌مان حفاظت کنیم. وضعیت زیست‌محیطی ایران به نحوی نیست که با سه هزار یا پنج‌هزار نفر بتوانیم از آن حفاظت کنیم و نیازمند این هستیم که همه مردم در این زمینه به عنوان یک محیط‌بان عمل کنند.
فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه یکی از پتانسیل‌های ما در این رویکرد اجتماعی آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و انجیوها هستند، خاطرنشان کرد: همه مردم ایران دغدغه محیط‌زیست را دارند از همین‌رو معاونت آموزشی با استفاده از محیط‌بانان در تلاش است تا یک رویکرد اجتماعی را آغاز کند تا بتواند در آینده با مشارکت همه مردم وضعیت محیط‌زیست را به سامان کند به ویژه که ما در بسیاری از بخش‌های محیط‌زیست وضعیت مناسبی نداریم، و در حوزه آب نیز با ورشستگی آب روبرو هستیم.
سرهنگ محبت‌خانی تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده بتوانیم از ابزارهای نوین استفاده بهتر و بیشتری داشته باشیم و اگرچه درخواست هزار نیرو داشتیم، اما خرید ابزارهای نوین مانند دوربین روی پیراهن محیط‌بانان، کواد کوپتر، دوربین‌های آن‌لاین و آف‌لاین در دستور کار است که اگر بودجه آن محقق شود، با استفاده از این امکانات و نیروهای موجود کارایی ما بسیار زیاد خواهد شد. ضمن افزایش نیروها سعی در به روز کردن تجهیزات نیز داریم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مردم نیز برای حفظ محیط‌زیست نیز استفاده کنیم.
او تصریح کرد: ما امانتدار نسل آینده هستیم و آنها فردا کار امروز ما را قضاوت می‌کنند، بنابراین اگر نسل آینده برای ما مهم است باید با حفظ محیط‌زیست آنها را در حالت بحرانی قرار ندهیم، بنابراین در این زمینه نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و مردم هستیم.
او ادامه داد: همچنین جذب ۲۰۰ کارشناس در حوزه معاونت انسانی نهایی شده است و در روزهای آینده اقدامات لازم برای جذب این افراد آغاز می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار