رزومه

آرمان چای لاغری

رافائل بنیتس سرمربی رئال مادرید شد

دسته ها: اخبار

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید ، رافائل بنیتس که برای مذاکرات نهایی دیشب راهی مادرید شده بود ، پس از توافق با باشگاه رئال مادرید امروز رسما جانشین کارلو آنچلوتی ایتالیایی در رئال معرفی شد.

باشگاه رئال مادرید اعلام کرد بنیتس قراردادی ۳ ساله امضا کرده است اما مبلغ قرارداد اعلام نشد.قرار است بنیتس بعد ازظهر امروز درکنفرانس خبری در سانتیاگو برنابئو شرکت کند.این مربی پس از یک دهه به فوتبال اسپانیا بازگشته است.برخی کارشناسان می گویند احتمال دارد هواداران رئال که مخالف اخراج آنچلوتی بودند استقبال خوبی از بنیتس نکنند.

کریس رونالدو فوق ستاره پرتغالی رئال در اولین واکنش بازیکنان این تیم گفت :«بنیتس یک مربی بزرگ و یک انسان باشخصیت است. امیدوارم فصل آینده به خوبی با هم کار کنیم.»

بنیتس برخلاف آنچلوتی به دیسیپلین و نظم اعتقاد زیادی دارد و یک مربی معتقد به تاکتیک است.او مطمئنا از گرانترین تیم تاریخ باشگاه رئال مادرید خواسته های فنی و تاکتیکی تازه ای خواهد داشت.

رایان بابل هافبک هلندی و سابق لیورپول که در لیگ ترکیه توپ می زند با به تمسخرگرفتن این انتصاب در صفحه خود نوشت :« بنیتس به رئال مادرید رفته است ؟ مطمئنا او از رونالدو یک مدافع بزرگ خواهد ساخت … »

اولین کار بنیتس در رئال مادرید سفر به استرالیا و چین و سپس دیدار با تیم هایی چون رم ، منچسترسیتی ، اینتر و میلان در جام قهرمانان است.

این مربی ۵۵ ساله که دوران بازیگری در تیم های قابل توجهی را نداشته است ، از ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۱ در تیم دوم رئال مادرید یعنی کاستیا توپ زد.بنیتس پس از روی آوردن به مربیگری در سال ۱۹۹۳ ابتدا هدایت تیم های جوانان رئال و کاستیا را به مدت ۲ سال بر عهده داشت. بنیتس سپس در تیم های وایادولید ، اوساسونا ، اکسترمادورا ، تنه ریف ، والنسیا ، لیورپول و اینتر مربیگری کرد و مدتی نیز سرمربی موقت تیم چلسی شد. بنیتس از سال ۲۰۱۳ هدایت تیم ناپولی را در ایتالیا برعهده داشت و در پایان فصل سری آ این تیم را با قراردادن در مکان پنجم جدول ترک کرد.

وی نام خود را در والنسیا مطرح کرد و با این تیم دو بار در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ در حضور مدعیانی چون رئال مادرید و بارسلونا قهرمان شد و در جام یوفا ۲۰۰۴ نیز عنوان نخست را به دست آورد.بنیتس در لیورپول نیز قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و سوپرجام اروپا ۲۰۰۵ و جام حذفی انگلیس ۲۰۰۶ و در اینتر نیز قهرمان جام باشگاه های جهان ۲۰۱۰ شد.او در چلسی در سال ۲۰۱۳ قهرمانی لیگ اروپا را به دست آورد و با ناپولی در سال ۲۰۱۴ قهرمان جام حذفی ایتالیا شد.یوفا بنیتس را دو بار در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ مربی برتر اروپا نامید.

اخبار