نیکان

رایزنی برای احتساب سنوات معلمان غیردولتی در آزمون استخدامی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار آموزش و پرورش اخبار

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی از رایزنی برای احتساب سنوات معلمان مدارس غیر دولتی در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش با دستگاه‌های ذیربط خبر داد.

سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مطالبه‌ای که معلمان مدارس غیردولتی برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و تاثیر سنوات کاری آنها در این آزمون داشتند، اظهار کرد: با توجه به اینکه معلمان این مدارس اهتمام بسیاری برای آموزش و پرورش دانش‌آموزان مدارس غیردولتی دارند بنابراین سعی داریم تا از حقوق آنها حمایت کنیم.

او ادامه داد: با توجه به شرایط موجود در نظر داریم تا با دستگاه‌های ذیربط درباره احتساب سنوات آنها در آزمون استخدامی آموزش و پرورش رایزنی داشته باشیم البته هنوز در ابتدای راه هستیم و مسیر طولانی تا تحقق این برنامه وجود دارد.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی تصریح کرد: با توجه به ارزیابی که از وضعیت آموزشی و پرورشی مدارس غیر دولتی داشتیم، دریافتیم که معلمان این مدارس با تمام توان و مهارت برای آموزش دانش‌آموزان برنامه‌ریزی دارند و فعالیت می‌کنند بنابراین توانمندی آنها قابل توجه است و بر همین اساس چنین طرحی را مورد توجه قرار دادیم.

صالح با اشاره به اینکه باید این طرح را در قالب ضوابطی ارائه کنیم تا امکان اجرایی شدن داشته باشد، گفت: در این مورد با مجلس مذاکرات اولیه انجام شده است و نسبت به اجرای آن موافقت اولیه خود را اعلام کردیم اما باید ببینیم مراحل کار به چه صورت پیش خواهد رفت.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی تصریح کرد: با توجه به اینکه در شرایط کنونی آموزشیاران نهضت، مربیان پیش‌دبستانی و معلمان حق التدریس امکان استخدام و جذب در آموزش و پرورش را پیدا کردند سعی می‌کنیم که این ظرفیت را برای معلمان مدارس غیر دولتی هم در نظر بگیریم چراکه از حیث توانایی کمبودی نسبت به سایر گروه‌ها ندارند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار آموزش و پرورش اخبار