رزومه

آرمان

رتبه نخست کشف مواد مخدر توسط ایران

دسته ها: اخبار

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خبر داد:
رتبه نخست کشف مواد مخدر توسط ایران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کسب رتبه نخست توسط جمهوری اسلامی ایران در کشف مواد مخدر جهان خبر داد و تاکید کرد: ۶۵ درصد مواد مخدر وارد شده به ایران از طریق مرز پاکستان است.

سردار علی مؤیدی ظهر امروز در نشست خبری کارگاه تعالی رفتار کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا که در هتل گلستان مشهد برگزار شد، گفت: مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر تمام تلاش خود را برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اعتیاد به انجام رسانده و نتیجه عملکرد آن نیز بازتاب های مناسبی در جامعه به همراه داشته است.

وی ضمن اظهار قدردانی از ارتباط مناسب رسانه ها با پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: این ارتباط مناسب می تواند کمک دهنده پلیس برای امجام بهتر وظایف خود باشد.

رئیس پلیس مواد مخدر ناجا تلاش برای پیشگیری از ورود مواد مخدر به داخل خاک ایران را یکی از مأموریت های این نهاد عنوان کرد و افزود: برخورد جدی با خرده فروشان، تمرکز بر شرق کشور و پاکسازی محلات از معتادان از دیکر محورهای فعالیت این نهاد در راستای جلوگیری از پدیده اعتیاد در جامعه است.

به گزارش تسنیم، سردار مویدی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۰ تن مواد مخدر کشف شده است، خاطرنشان کرد: ۱۰ تن از این میزان متعلق به خراسان رضوی بوده است، خراسان رضوی به دلیل همجواری با کشور افغانستان بیش از سایر استان ها، مورد توجه پلیس قرار دارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: بخش زیادی از مواد مخدر سنتی وارد شده به کشور از طریق این مرزها بوده است.

سردار مویدی خاطرنشان کرد: همچنین در محموله های کشف شده میزان زیادی حشیش، هروئین، تریاک و دیگر مواردی از این دست بوده و درصد کمی شامل مواد مخدر صنعتی بوده است.

وی ۶۵ درصد مواد مخدر وارد شده به ایران را از طریق مرز پاکستان عنوان کرد و افزود: ۳۵ درصد باقی مانده از دیگر مرزهای مشترک به ویژه افغانستان وارد کشور می شوند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه خانواده ها باید دقت بیشتری روی فرزندان خود در زمینه ابتلاء به بیماری اعتیاد داشته باشند، تأکید کرد: متأسفانه سن ابتلاء به اعتیاد به شدت کاهش یافته است.

اخبار