رزومه

آرمان

رتبه پنجم خوزستان در توزیع استعداد‌های برتر کشور/اختصاص وام ۵ میلیون تومانی به مشاغل خانگی

دسته ها: اخبار استان اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رتبه پنجم خوزستان در توزیع استعداد‌های برتر کشور/اختصاص وام ۵ میلیون تومانی به مشاغل خانگی

در این جلسه علاوه بر تاکید بر لزوم جذب، نگهداری نیروی انسانی نخبه در دستگاه‌های اجرایی مطرح شد که خوزستان رتبه پنجم توزیع استعداد‌های برتر را در کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سید نور محمدپور امروز در جلسه شورای اشتغال اظهار داشت: ۶۳۱ پرونده از سوی دستگاه‌های اجرایی در رابطه با اشتغال به اعتبار ۵ میلیارد تومان بررسی و به بانک‌ها معرفی شد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی سریعا پرونده‌های تقاضای اشتغال را ارسال کنند، افزود: با توجه به افزایش اعتبار سال ۹۶ در زمینه طرح‌های اشتغال ضروری است دستگاه‌های اجرایی ظرف ۲ ماه جمع‌بندی لازم را انجام دهند همچنین در زمان ثبت‌نام اطلاعات کامل را ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه تاکنون ۳ هزار و ۲۰۰ تقاضای اشتغال در سامانه رصد ثبت شده، گفت: میزان وام در نظر گرفته شده برای مشاغل خانگی ۵ میلیون تومان است.

علیرضا زراسوندی رئیس بنیاد نخبگان خوزستان نیز در این جلسه اظهار داشت: بنیاد نخبگان متولی مستقیم اشتغال نیست و تنها تسهیل کننده فرآیند اشتغال است.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت قانونی در استخدام نخبگان بومی خوزستان استفاده شود، افزود: هدف از تشکیل بنیاد برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در جهت شناسایی، هدایت و حمایت مالی و معنوی نخبگان استان همچنین پشتیبانی از آنان در رابطه با توسعه فن‌آوری متوازن در کشور است.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان با تاکید بر لزوم جذب، نگهداری نیروی انسانی نخبه در دستگاه‌های اجرایی گفت: خوزستان رتبه پنجم توزیع استعداد‌های برتر را در کشور دارد.

اخبار استان اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار