رشد 200 درصدی وام شهریه برای سال تحصیلی جدید

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

محمد فرهادی وزیر علوم با اشاره به بیش از چهارمیلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو درکشور گفت: از این تعداد حدود ۱۰۰هزار نفر آنها درمقطع دکتری و حدود ۲۰۰ هزار، دانشجویان کارشناسی ارشد هستند که از طریق صندوق رفاه دانشجویی تسهیلات و وامهای مختلفی در اختیارشان گذاشته می شود.

وی اعلام کرد: میزان تسهیلات و وامهای دانشجویی در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ به میزان ۱۱۰ درصد نسبت به سال قبل، رشد داشته؛ بعنوان مثال وام دکتری با رشد ۴۰۰ درصدی و وام شهریه با رشد ۲۰۰ درصدی روبه رو بوده است.

وزیر علوم با بیان اینکه درآمدهای صندوق رفاه در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ حدود ۷۸ درصد بیشتر بوده، عنوان کرد: این صندوق دراصل ۳۲۰ میلیارد تومان درآمد داشت که بخشی از این درآمدها بدهی های فارغ التحصیلان (از ۳۰ سال قبل) بوده، لذا با تمهیدات تشویقی بسیاری از این بدهی ها تسویه و کمک بزرگی به صندوق رفاه شد.

ذخیره استراتژیک صندوق رفاه ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۴ و ۹۵ اضافه شده، فرهادی دراین باره یادآور شد: این ذخیره پشتوانه ای است برای اقدامات و تسهیلاتی که صندوق در اختیار دانشجویان می گذارد، البته از طریق نهادهای عمومی و خیرین هم حدود ۴۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام و تسهیلات رفاهی به دانشجویان (عمدتا برای دانشجویان مناطق محروم و کم بضاعت) ظرفیت سازی شده است.

اخبار مرتبط