رزومه

آرمان چای لاغری

روحانی وضع اضطراری اقتصادی اعلام کن

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور باید وضع اضطراری اقتصادی اعلام کند، گفت: ۴ وزیر کابینه دولت با ارسال این نامه در واقع وضعیت بحرانی اقتصاد کشور را به رئیس‌جمهور گزارش دادند.

اسدالله عسگراولادی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه نامه مشترک ۴ وزیر به رئیس جمهور درباره وضعیت اقتصادی کشور نوعی درددل بود، اظهار داشت: به اعتقاد بنده اگر مسئله رکود برطرف نشود اقتصاد کشور زمستان سختی را خواهد داشت حتی برخی از صنایع به مرز ورشکستگی خواهند رفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط ۴۰ درصد صنایع کشور فعال هستند، افزود: امروز تولید در شرایط بدی قرار دارد و در بخش خودرو عدم خریدار باعث شده تا انبارهای کارخانجات پر از محصول باشد و این موضوع برای صنعت خودرو اصلاً مناسب نیست.

این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: این گونه که نمی توان تورم را کاهش داد؛ نباید فقط صورت مسئله را پاک کنیم. در شرایطی که خریداری در بازار وجود ندارد خوب کاهش نرخ تورم طبیعی است، این را نمی توان یک موفقیت دانست.

عسگراولادی با اعلام اینکه ۴ وزیر کابینه دولت با ارسال این نامه وضعیت بحرانی اقتصاد کشور را به رئیس جمهور گزارش دادند، تصریح کرد: به اعتقاد بنده اگر این نامه به صورت محرمانه به رئیس جمهور ارسال می شد زیبایی بیشتری داشت.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید وضع اضطراری اقتصادی اعلام کند، گفت: باید بانک مرکزی سیاست انبساط تزریق نقدینگی را انجام و به تولیدکنندگان کمک کند.

عسگراولادی اضافه کرد: در حال حاضر مشکلات نقدینگی صادرات محصولات را هم با مشکل روبه رو ساخته است زیرا صادرکننده پولی برای خرج کردن ندارد و کنار آن نقل و انتقال پول هم همچنان با موانعی مواجه است.

این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: به نظر می رسد ظرف امروز یا فردا یک تیم اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور تشکیل خواهد شد.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار