زمان جدید کنکور کارشناسی ارشد پزشکی ۱۴۰۰ اعلام شد/ ارائه فرصت مجدد جھت تغییر شھر محل آزمون

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: زمان آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ که قرار بود در پایان اردیبهشت ماه برگزار شود به روزهای ۳۱ تیرماه و اول مردادماه موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس برنامه زمان بندی که پیش از این اعلام شده بود آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ (سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰) قرار بود در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار شود که به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا در سراسر کشور به تعویق افتاد.

مرکز سنجش آموزش پزشکی زمان جدید آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد و بر اساس آن این آزمون در روزهای پنجشنبه ۳۱ تیرماه و جمعه اول مردادماه ۱۴۰۰ طی نوبت‌های صبح و عصر برگزار خواهد شد.

تاکنون بیش از ۶۷ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند و ظرفیت اولیه در رشته‌های علوم پزشکی و در دو گروه عادی و شهریه پرداز حدود ۴ هزار نفر اعلام شده بود.

رشته‌های امتحانی هر یک از نوبت‌های صبح و عصر، به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در برگه راهنما، اعلام خواهد شد.

تمام داوطلبان همانند سال گذشته داوطلب موظف به تکمیل فرم خود اظهاری بیماری کرونا (مندرج در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی) هستند. همانند سال گذشته افرادی که در زمان مقرر فرم خود اظهاری را تکمیل نکنند مجاز به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و شرکت در آزمون نخواهند بود.

فرصت مجدد جهت تغییر شهر محل آزمون از ۲۲ خرداد

با توجه به تغییر زمان برگزاری آزمون، به منظور کمک به داوطلبانی که خواهان تغییر محل آزمون هستند، فرصت مجدد جهت تغییر شهر محل آزمون در نظر گرفته شده است. لذا متقاضیان می‌توانند به مدت ۲ روز از تاریخ ۲۲ خرداد تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ فقط نسبت به تغییر شهر آزمون خود اقدام کنند.

متقاضیان سهمیه استعداد درخشان دقت کنند با توجه به تغییرات ایجاد شده در زمان برگزاری آزمون، ثبت نام استعداد درخشان در تاریخ‌های اعلام شده قبلی اجرا نخواهد شد.

لذا این متقاضیان، در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ به اطلاعیه‌ای که در رابطه با زمان ثبت نام این سهمیه، مراجعه به دانشگاه جهت تایید و معرفی دانشگاه به مرکز سنجش آموزش پزشکی، در سامانه مرکز سنجش قرار خواهد گرفت مراجعه کنند.

با توجه به تغییر بوجود آمده برخی از تغییرات زمان بندی به شرح جدول زیر اعلام شده است. هرگونه تغییر در برنامه زیر، مراتب به صورت اطلاعیه فقط از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http:// sanjeshp.ir منتشر می‌شود. تمامی موارد از ساعت ١٨ عصر به بعد در سامانه قرار می‌گیرد.

موضوع تاریخ
ویرایش حوزه آزمون ۲۲ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
اعلام زمان ثبت نام متقاضیان استفاده از سهمیه استعداد درخشان ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
اعلام زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ۲۳ تیر ۱۴۰۰
تکمیل فرم خود اظهاری بیماری کرونا

ویرایش معدل

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون و برگه راهنمای آزمون

۲۳ تا ۲۷ تیر ۱۴۰۰
برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ نوبت صبح و عصر پنجشنبه ۳۱ تیر و جمعه اول مرداد ۱۴۰۰
مهلت ارسال اعتراض به سؤالات آزمون فقط بصورت اینترنتی ۲ تا ۴ مرداد ۱۴۰۰

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است که زمانبندی اعلام شده بر اساس شرایط کنونی است و در صورت هر گونه تغییر در هر یک از مراحل، مراتب از طریق سایت این مرکز اعلام خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار