رزومه

آرمان

زمان پذیرش کنکور سراسری سال ۹۶ دانشگاه‌ها اعلام شد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور با اشاره به زمان پذیرش داوطلبان مقطع کارشناسی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانبندی شده آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجویان در دوره های روزانه ، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس‌های خود گردان و موسسات غیر انتفاعی و رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد در تیر ماه سال ۹۶ برگزار می‌شود و با توجه به برنامه زمانی اعلام شده پذیرش داوطلبان از روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۹۵ از طریق سایت سازمان سنجش کشور آغاز و تا ساعت ۲۴ پنج شنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۵ پایان می‌پذیرد.

وی بیان کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام به همراه اطلاعیه سازمان سنجش کشور همزمان با آغاز ثبت نام بر روی سایتی قرار می‌گیرد و داوطلبان ضرورت دارد در زمان های تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنما و در صورت واجد شرایط بودن برای ثبت نام اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: داوطلبان ضرورت دارد برای ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش کارت‌های خرید به مبلغ ۲۰ هزار تومانی را دریافت کنند که بر اساس ضوابط داو‌طلبانی که غیر از گروه آموزشی ریاضی، تجربی و انسانی تمایل دارند در گروه‌های هنر و زبان شرکت کنند باید کارت جداگانه‌ای به میزان ۲۰ هزار تومان از طریق سایت سازمان سنجش خریداری کنند.

وی عنوان کرد: بر اساس ضوابط داو‌طلبانی که تمایل دارند در گروه های پیام نور و موسسات غیر انتفاعی شرکت کنند باید کارتی به مبلغ ۱۰ هزار و دویست تومان از طریق سایت سازمان سنجش خریداری کنند.

توکلی تاکید کرد: بدیعی است داوطلبان می‌توانند پر‌ینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ را از روز ۱۲ تیر ماه لغایت ۱۴ تیر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت پر‌ینت کارت خود اقدام کنند.

وی گفت: آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار