نیکان

ساماندهی مدرسان علمی و کاربردی/ کاهش تعداد مدرسان تایید شده

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از ساماندهی مدرسان علمی کاربردی خبر داد و گفت: از ۹۳ هزار مدرس در تمام مقاطع در کشور به ۳۵ هزار مدرس تایید شده رسیده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به وضعیت کنونی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه توانسته سهم خوبی در جذب جوانان مشتاق تحصیل به دست آورد و در این حوزه در حال رقابت با دانشگاه های نظری است.

وی افزود: در طرح پالایش و ساماندهی مدرسان علمی کاربردی از ۹۳ هزار مدرس در تمام مقاطع در کشور به ۳۵ هزار مدرس تایید شده رسیده ایم که این مدرسین تمام صلاحیت های علمی و دانشی را دارا هستند.

وی در جلسه روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی گفت: با افزایش کیفیت در آموزشهای مهارتی باید به سمت کاربردی تر شدن رشته های دانشگاهی برویم تا بتوانیم در راستای کمک به اقتصاد کشور گام برداریم. در این صورت است که دانش آموختگان حرفه ای تر و کاربردی تر در دانشگاه تربیت خواهند شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص ساماندهی مراکز آموزشی نیز گفت: در برخی مراکز آموزشی اساسنامه وجود نداشت و مدرسین توانایی علمی بالایی نداشتند، در چند سال اخیر یا برنامه های که در راستای افزایش کیفیت در دانشگاه انجام شد، مراکز آموزشی مورد پالایش قرار گرفتند و می توان گفت در حال حاضر تمام مراکز علمی کاربردی دارای اساسنامه و چشم انداز شده اند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار