رزومه

آرمان چای لاغری

سامانه رسمی سهام عدالت راه‌اندازی شد

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی samanese.ir از امروز (یکشنبه) راه‌اندازی شد و قابل استفاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی، این سامانه برای اطلاع‌رسانی از آخرین خبرها و اطلاعیه‌های مربوط به سهام عدالت طراحی و راه‌اندازی شده و مشمولان و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر آگاهی از خبرهای این حوزه، با مراجعه به بخش پرسش و پاسخ، نسبت به رفع سوال ها و ابهام های خود در زمینه سهام عدالت اقدام کنند.

برپایه این گزارش، این سامانه که تنها سامانه رسمی کشور درباره سهام عدالت است در آینده بستری را فراهم خواهد آورد تا مشمولان با مراجعه به آن صورتحساب سهام عدالت خود را مشاهده و از جزئیات آن با خبر شوند که این موضوع نیز از طریق همین سامانه، اطلاع رسانی خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی آذرماه گذشته شمار مشمولان طرح سهام عدالت را ۴۹ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۲۵۱ نفر و ارزش کلی سهام آنان را ۴۷۶ هزار و ۱۸۳ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال برآورد کرد.

پیشتر «میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی» رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود، در تعیین دهک های درآمدی جامعه برای شناسایی مشمولان به شیوه علمی توفیقی نداشتیم و بر این اساس شناسایی دهک های جمعیتی در دستور کار قرار گرفت و ۴۹ میلیون نفر در ۱۰ ساله ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴ شناسایی شدند، در حالی که حق برخی نبود و بعضی دیگر حقشان ضایع شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: اینک شورای عالی سیاست های اصل ۴۴ خواسته است همه افرادی که تاکنون ثبت نام شده اند را مشمول قانونی طرح سهام عدالت بدانیم و برای آنانی که به ناحق ثبت نام نشده اند، اجازه شناسایی داده و پیشنهاد بدهیم.

به گفته وی، ۳۱ میلیون نفری که تاکنون در طرح سهام عدالت ثبت نام نشده اند، باید صبر کنند تا سازمان خصوصی سازی به بررسی موضوع در زمان لازم پرداخته و اسامی آنان را در قالب پیشنهاد ارایه دهد؛ اما اضافه شدن آنان به فهرست مشمولان طرح قطعی نیست.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار