رزومه

آرمان

سامانه سهام عدالت بازگشایی شد/ ۱۹ روز دیگر تا افزایش صورت حساب‌ها

دسته ها: اخبار استان اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

سامانه سهام عدالت بازگشایی شد/ 19 روز دیگر تا افزایش صورت حساب‌ها

از روز گذشته سامانه سهام عدالت بازگشایی شد و مشمولین این سهام می‌توانند تا پایان مهرماه صورتحساب خود را افزایش دهند، همچنین آن‌ها مهلت دارند تا شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه ثبت کنند.

به گزارش ایسنا، در ابتدای مهرماه سال جاری سامانه سهام عدالت برای به‌روزرسانی بسته و اعلام شد که فرصت افزایش صورتحساب سهام عدالت به اتمام رسیده است. در آن زمان سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که تعطیلی سامانه برای به‌روزرسانی ۱۰ روز به طول می‌انجامد. ۱۰ مهر ماه پس از گذشت این مدت سامانه سهام عدالت بازگشایی شده و مشمولان سهام عدالت می‌توانند حساب خود را در این سامانه چک کنند.

نکته مهم این‌که چندی پیش در جلسه شورای عالی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ تصمیم گرفته شد که مهلت افزایش صورتحساب سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان تا یک ماه دیگر تمدید شود. در این جلسه که به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، بیان شد که بخش اندکی از مشمولان سهام عدالت موفق به پرداخت مابه‌التفاوت صورتحساب خود شده‌اند و اسحاق جهانگیری تاکید کرد که لازم است مهلت تعیین شده تمدید و به مردم اطلاع‌رسانی شود تا سایر مشمولین سهام عدالت بخواهند در صورت تمایل الباقی مبلغ سهام تخصیص یافته خود را پرداخت کنند.

در نتیجه از روز گذشته مشمولان سهام عدالتی که صورتحساب خود را افزایش نداده بودند تا پایان مهرماه مهلت دارند تا سقف یک میلیون تومان صورتحساب سهام عدالت خود را افزایش دهند. در ماه‌های گذشته سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرده بود که سود سهام عدالت مربوط به سال مالی منتهی به ۱۳۹۵ را تا پایان شهریورماه پرداخت می‌کند، اما ظاهرا این موضوع مقداری به تاخیر افتاده و در هفته‌های آینده باید منتظر این باشیم تا سود سهام عدالت برای دو دهک کم درآمد جامعه به حساب آن‌ها واریز شود.

گفتنی است مشمولان سهام عدالت همچنان فرصت دارند شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند تا در موعد مقرر سود سهام عدالت به حساب آن‌ها واریز شود.

اخبار استان اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار