رزومه

آرمان چای لاغری

سرنوشت طرح استخدام معلمان حق‌التدریس

دسته ها: اخبار آموزش و پرورش اخبار

سرنوشت طرح استخدام معلمان حق‌التدریس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰۰ نماینده طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس را به منظور طرح در صحن علنی مجلس امضاء کردند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با رد کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اظهار کرد: این طرح در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد و موافقان و مخالفان نظرات خود را بیان کردند اما دو سوم اعضای کمیسیون به آن رأی مثبت ندادند.

وی افزود: این جمعیت ۳۰ هزار نفر هستند و سال ۹۴ آموزش‌وپرورش تعداد ۲۸ هزار نفر را اعلام کرد، ۲۲ هزار نفر شرایط لازم را داشتند و ۱۶ هزار نفر از میان آنها به صورت حق‌التدریس با آموزش‌وپرورش همکاری کردند. هم‌اکنون یکی از اشکالات این است که آمار صحیح در رابطه با تعداد معلمان حق‌التدریس نداریم و آمار مجلس، سازمان مدیریت و آموزش‌وپرورش با یکدیگر متفاوت است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: براساس ماده ۱۰۴ تبصره ۱ آیین نامه داخلی مجلس اگر طرحی در کمیسیون رأی نیاورد اما بیش از ۵۰ نماینده آن را امضا کردند در اولویت طرح در صحن علنی قرار می‌گیرد.

کوچکی نژاد ادامه داد: بیش از ۲۰۰ نماینده این طرح را امضا کردند تا در صحن علنی مجلس بررسی شود و در صورت تصویب به قانون تبدیل شده و برای آموزش و پرورش لازم الاجرا خواهد شد.

وی مطرح کرد: حدود ۵۰۰ هزار نفر در حال بازنشستگی از آموزش‌وپرورش تا سال ۱۴۰۰ هستند و آموزش‌وپرورش برای جبران سونامی بازنشستگی و جبران کسری نیرو می‌تواند، معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را تعیین تکلیف کند.

اخبار آموزش و پرورش اخبار