نیکان داریا همراه

شروع ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش از ۲۰ شهریور ۹۹

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار آموزش و پرورش اخبار

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از ۲۰ شهریور در سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود و نیمه دوم آبان ۹۹ نیز آزمون استخدامی برگزار می‌شود.

۲۰ شهریور آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورشبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، عبدالرضا بندری افزود: امسال ۵۷۰ نفر در ۳۲ کد رشته برای مقاطع ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و هنرستان‌ها استخدام می‌شوند.
وی اضافه کرد: امسال شرایط استخدام یک تفاوت عمده نسبت به سال قبل دارد و آن جذب نیروی بومی است و نیرو از خارج استان جذب نخواهند شد پس داوطلبان نسبت به انتخاب کد منطقه جغرافیایی محل خدمت خود دقت داشته باشند، زیرا تعهد خدمت ۱۰ ساله است.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی ادامه داد: امسال درمقطع ابتدایی ۲۴۴ نفر استخدام می‌شوند و محدودین جنسیت برداشته شده پس در این مقطع هر فرد براساس مدرک تحصیلی و کدجغرافیایی خود ثبت نام می‌کند. در دیگر رشته‌ها نیز بسته به نیاز منطقه استخدام می‌شوند.
بندری بیان کرد:در این آزمون دو برابر ظرفیت از طریق آزمون کتبی انتخاب و نفرات برگزیده پس از گزینش معرفی خواهند شد ۳۰ درصد نمره مربوط به مصاحبه و ۷۰ درصد مربوط به آزمون کتبی است بیش‌ترین جذب نیرو در شهرستان‌های عسلویه و دشتستان با ۴۳ نفر و کم‌ترین مربوط به کاکی و بردخون با ۱۸ نفر است.
وی اظهار داشت: نیروهی خرید خدمت و حق التدریس هم هم از آنجایی که در مدارس شاغل هستند، می‌توانند به صورت آزاد در این آزمون شرکت کنند، اما در صورت پذیرفته شدن هنگام مصاحبه، سابقه تدریس آن‌ها به عنوان یک الویت در نظر گرفته می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار آموزش و پرورش اخبار