رزومه

آرمان

ضرورت در اولویت قرار دادن استخدام دانشجویان نخبه در دستگاه‌های اجرایی خوزستان

دسته ها: اخبار

ضرورت در اولویت قرار دادن استخدام دانشجویان نخبه در دستگاه‌های اجرایی خوزستان

محمدرضا سیا‌هپوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با بیان اینکه اشتغال یکی از مشکلات اصلی جوانان به‌‌ویژه دانشجویان فرهیخته و بااستعداد است که ایجاد امید به آینده شغلی، انگیزه‌ای مضاعف در این دانشجویان ایجاد می‌کند، گفت: با توجه به ظرفیت‌های کشور و جوانان مستعدی که دانشگاه‌های کشور در حال تحصیل هستند، باید با برنامه‌ریزی‌های هدفمند برای شکوفایی این استعدادها اقدام کرد.

وی اضافه کرد: در راستای اهداف معاونت پژوهشی این دانشگاه و برای شناسایی، حفظ و هدایت این دانشجویان یکی از برنامه‌های مهم انجام‌ شده در این دانشگاه، پیگیری مسئله اشتغال استعدادهای درخشان و دانشجویان نخبه است.

رئیس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: در این راستا تلاش‌هایی برای معرفی افراد به سازمان‌های مختلف در استان خوزستان انجام‌ شده و در آینده نیز این اقدامات با برنامه‌ریزی‌های بیشتر و به‌طور هدفمندتری ادامه خواهد یافت.

سیاهپوش گفت: در این خصوص نیاز است که دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی استان نیز برای جذب استعدادهای درخشان و دانشجویان نخبه، همکاری‌های لازم را برای شکوفایی این جوانان و پیشرفت هر چه بیشتر کشور انجام دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این پیشنهاد به برخی از دستگاه‌های اجرایی استان ارسال‌ شده و تاکنون شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از این طرح حمایت کرده است، گفت: امیدواریم سایر سازمان‌ها و نهادهای اجرایی استان نیز در این خصوص همکاری‌های لازم را داشته باشند.

سیاهپوش خاطرنشان کرد: دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان مسئولیت شناسایی، برنامه‌ریزی، آموزش و هدایت دانشجویان دارای استعداد درخشان و نخبه را در سطح دانشگاه داشته و در تلاش است تا در قدم نهایی، در قالب یک طرح دانشجویان توانمند و آموزش‌دیده را جهت استخدام به سازمان‌های صنعتی، کشاورزی و بخش‌های خدماتی استان معرفی کند تا این سازمان‌ها بتوانند از پتانسیل‌های بالقوه این جوانان بهره برده و با به فعلیت رساندن این پتانسیل‌ها مسیر پیشرفت هر چه بیشتر سازمان خود و کشور جمهوری اسلامی ایران را فراهم کنند.

وی در پایان بیان کرد: طرح معرفی استعدادهای درخشان و دانشجویان نخبه برای استخدام به دستگاه‌های اجرایی، برای نخستین‌بار در استان اجرا شده که امیدواریم مسئولان استانی نیز از این طرح با جدیت حمایت کنند.

اخبار