استخدام سرپرست فروش

طرح ملی مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی اجرا می شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کشور گفت: اجرای طرح ملی مشاغل خانگی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان جهاد دانشگاهی واگذار شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصادق بیجندی در سفری یک روزه به اهواز، ضمن بازدید از روند اجرای طرح «ملی توسعه مشاغل خانگی» در خوزستان، با حضور در دبیرخانه طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در این استان، بر ضرورت شناسایی پیشران‌های توانمند در اجرای این طرح‌ها تأکید کرد و افزود: نقش جهاد دانشگاهی در این طرح‌ها به عنوان نهاد توسعه‌ای تعریف شده است.

وی اظهار کرد: بحث برندینگ، کمک به فروش محصولات تولیدی در بازارهای مختلف و اعطای تسهیلات برای توسعه کسب و کار از اقدامات حمایتی جهاد دانشگاهی در طرح‌های ملی برای پیشران‌هاست.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کشور عنوان کرد: شناسایی پیشران‌ها برای حضور و همکاری در طرح و سپس تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف پیشران‌ها، مداخلات توسعه‌ای، توانمندسازی نیروی کار از طریق آموزش و سپس معرفی به پیشران‌ها، ایجاد فروشگاه‌های مجازی و کار کردن در زمینه شناسایی مشاغل نوین از جمله برنامه‌نویسی، تولید محتوا، ویراستاری و مترجمی را از دیگر مسئولیت‌های جهاد دانشگاهی در این طرح‌هاست.

بیجندی با بیان اینکه اعتمادسازی برای پیشران‌ها نسبت به طرح و جهاد دانشگاهی امری ضروری است، گفت: اگر این امر مهم به درستی محقق شود قطعاً می‌توان شاهد پیشبرد اهداف طرح و همکاری پیشران‌ها در کمک به متقاضیان و به کار گرفتن آنها باشیم.

به گزارش مهر، اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهاد دانشگاهی واگذار شده است و واحدهای سازمانی جهاد دانشگاهی در استان‌ها نیز مجری طرح در استان خود شناخته شده‌اند.

این طرح در خوزستان با سهمیه ایجاد شغل برای دو هزار و ۵۰۰ متقاضی از کارفرما به سازمان جهاد دانشگاهی استان محول شد و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به عنوان کارفرمای استانی است.

این طرح در دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب‌شناسی طرح‌های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال ۹۶ طراحی و به تصویب رسید.

همچنین این طرح به‌منظور اجرا و پیاده‌سازی به جهاد دانشگاهی واگذار شد تا شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار و با بهره‌مندی از شبکه‌های افقی و عمودی انجام شود.

این طرح با ظرفیت ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر در ۳۱ استان اجرا می‌شود که مشتمل بر سه فاز «تحقیقات بر مشاغل مزیت‌دار استان» (فاز اول)، «شناسایی، ارزیابی اولیه، استعداد سنجی و توانمندسازی متقاضیان و پیشرانان» (فاز دوم) و «اتصال به بازار» (فاز سوم) است.

علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه مشاغل خانگی، با داشتن حداقل سن ۱۸ سال، بومی بودن در استان محل تقاضا، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی (افرادی که بیمه خویش فرمایی، بیمه روستایی و بیمه عشایری دارند، منعی در ثبت نام ندارند.) می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه www.inhb.ir در این طرح شرکت کنند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار