رزومه

آرمان

ظرفیت خالی ۵۶ هزار نفری طرح کارورزی/ استقبال سرد تحصیلکرده های بیکار

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

ظرفیت خالی ۵۶ هزار نفری طرح کارورزی/ استقبال سرد تحصیلکرده های بیکار

در حالی که هدف گذاری طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی جذب ۱۵۰ هزار نفر در سال است و تا حدود ۹۴ هزار نفر از ثبت نام کنندگان در این طرح واجد شرایط تشخیص داده شدند ظرفیت جذب ۵۶ هزارفارغ التحصیل همچنان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طرح های کاروزی(ویژه فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی)، مهارت آموزی در محیط کار واقعی(ویژه جوانان ۱۵سال به بالا)، مشوق های کارفرمایی (حمایت از بیمه ای دولت از کارفرمایان به منظور ترغیب جذب نیروی کار) و همچنین توسعه رسته های منتخب (طرح تکاپو) ۴برنامه هدفگذاری شده درقالب برنامه اشتغال فراگیر است که تیر ماه سال جاری به منظور ایجاد ۹۷۰ هزار شغل ابلاغ شد.

اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی برای ۱۵۰ هزار نفر است. در حالی که هدف گذاری برای ایجاد ۱۵۰ هزار نفر تا پایان سال است که علاءالدین ازوجی،مدیر کل سیاستگذاری بازار کار و توسعه اشتغال وزارت کار درباره آخرین وضعیت اجرای طرح کارورزی به عنوان یکی از طرح‌های دولت ویژه اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاهی گفت: از بین افرادی که در سامانه کارورزی ثبت نام کرده‌اند تاکنون بالغ بر ۹۴ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان بیکار واجد شرایط تشخیص داده شدند که طبق مقررات اجرای طرح به واحدهای پذیرنده و کارفرمایان برای طی دوره کارورزی و آشنایی با محیط کار معرفی ‌می‌شوند.

وی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته تعدادی از این افراد در واحدها و بنگاه‌های مرتبط در سطح کشور مشغول به کار شدند افزود: به زودی گزارشی از میزان افراد جذب شده در قالب اجرای طرح کارورزی ارائه می‌شود.

تا پایان سال حدود ۵ماه باقی مانده است که ۵۶ هزار نفر دیگر تا تکمیل ظرفیت این طرح باید جذب شوند.در حالی که هدف گذاری برای ایجاد طرح کاروزی دانش آموختگان دانشگاهی برای ۱۵۰هزار نفر است که تا حدود ۹۴هزار نفر از فارغ التحصیلان بیکارواجد شرایط تشخیص داده شدند و از آنجایی که این مهلت تا پایان سال است،ظرفیت جذب۵۶هزارفارغ التحصیل همچنان وجود دارد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار