فرصت مجدد به داوطلبان با برگزاری دو بار کنکور در سال

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

یک مشاور تخصصی کنکور گفت: برگزاری دو بار کنکور در سال فرصت محدد را به داوطلب خواهد داد.
شروین مسیح مشاور تخصصی کنکور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری دو بار کنکور در سال اظهار کرد: مشکل خاصی در زمینه برگزاری دو بار کنکور در سال وجود ندارد.

او افزود: واقعیت این است که وقتی یک بار کنکور در سال برگزار می‌شود زمان آن برای دانش آموز و دانشجو یا داوطلبی که می‌خواهد وارد دانشگاه شود در شرایطی که به دلایل مختلف نتواند در آزمون آن سال شرکت کند، عقب می‌افتد.

مسیح تصریح کرد: اگر فردی در یک سال مشخص نتواند کنکور دهد هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود؛ چرا که او می‌تواند در همان سال برای کنکور دوم آماده شود و مسئله را جبران کند و فرصت جدید را غنیمت بشمرد.

این مشاور تخصصی کنکور ادامه داد: از لحاظ کلی برای برگزاری دو بار کنکور در سال باید دید که آیا جذب دانشجو به دو قسمت تقسیم بندی می‌شود؟ ظرفیت دانشگاه‌ها دو برابر می‌شود؟ یا در دو نوبت دانشجو در دانشگاه‌ها پذیرش خواهد شد؟ و در نهایت چه اتفاقاتی در این زمینه خواهد افتاد؟ که این مسئله جای بحث دارد و باید اول مشکلات اولیه را رفع کرد و سپس دو بار به برگزاری کنکور در سال اقدام کنیم و بگوییم که این طرح قابل اجراست یا خیر؟

مسیح گفت: پس از مشخص شدن جزئیات برگزاری دو بار کنکور در سال و پاسخگویی به سوالات گوناگون قابلیت اجرایی آن بستگی به روش انتخابی برگزاری دو بار کنکور در سال معنا پیدا خواهد کرد، یعنی اگر داوطلبی نتوانسته در همان سال کنکور دهد به ویژه در شرایط کرونایی فرصت جبران آن را مجدد در همان سال داشته باشد.

این مشاور تخصصی کنکور اضافه کرد: به نظر می‌رسد که برگزاری دو بار کنکور در سال قابل بحث بوده و به اینصورت نباید جلوی تغییرات گرفته شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار