رزومه

آرمان

فعالیت ۸۰ نشریه دانشجویی در دانشگاه شهید چمران

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به فعال‌بودن ۸۰ نشریه دانشجویی در این دانشگاه، گفت: هیچ محدویتی برای افزایش تعداد نشریات دانشجویی وجود ندارد.

دکتر عبدالرحیم هوشمند اظهار کرد: هم‌اکنون ۹۹ عنوان نشریه دانشجویی در دانشگاه شهید چمران اهواز مجوز فعالیت دارند که از این تعداد ۸۰ نشریه فعال هستند.

وی با بیان اینکه نشریاتی که حداقل یک‌بار در طول ترم چاپ شوند “فعال” تلقی می‌شوند، افزود: نشریات با توجه به نوع آن‌ها در دوره‌های زمانی مختلفی چاپ می‌شوند؛ از مهرماه سال جاری تاکنون ۸۳ شماره نشریه چاپ شده، البته کیفیت فعالیت نشریات متفاوت است اما به هر حال دانشجویان در کار فرهنگی شرکت کرده‌اند و وضعیت آن از نظر کمّی بسیار مناسب است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در صورتی که دانشجویان متقاضی اخذ مجوز برای چاپ مجله باشند، همچنان امکان بررسی تقاضاهای دانشجویان وجود دارد و قانون نشریات دانشجویی ممنوعیتی از نظر تعداد برای نشریات تعیین نکرده است.

هوشمند خاطرنشان کرد: زمینه‌های فعالیت نشریات متفاوت است و گستره‌ای از مباحث مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی، سیاسی و … را در بر می‌گیرد اما برای آنکه فرصت فعالیت برای دیگران نیز فراهم باشد، هیأت نظارت بر نشریات دانشگاه پیشنهاد داده است که هر نشریه حداکثر در سه زمینه فعالیت کند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار