رزومه

آرمان

قانون در زمینه استخدام معلولین در ادارات اجرا نمی‌شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

قانون در زمینه استخدام معلولین در ادارات اجرا نمی‌شود

قائم‌مقام توانمندسازی بهزیستی کشور با بیان اینکه قانون استخدام معلولان در ادارات و سازمان ها رعایت نمی‌شود، گفت: این مشکل از فقر فرهنگی، باور نداشتن به‌حق معلولین برای استفاده از امکانات اجتماعی و وجود اشکال در توزیع عادلانه منابع ناشی می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری ایمنا، قاسم عبدالله زاده، قائم‌مقام توانمندسازی بهزیستی کشور، بابیان این‌که مشکل سازمان بهزیستی بیش از مشکلات اقتصادی ناشی از فقر فرهنگی و اجتماعی است، اظهار داشت: برای فراهم کردن نیازهای اساسی گروه‌های هدف بهزیستی یعنی اشتغال و مسکن نیاز به شرکای اجتماعی و همکاری آحاد مردم ‌داریم.
وی افزود: در این زمینه بیش از هر چیز نیاز به آگاه‌سازی مردم احساس می‌شود چراکه در پیدایش ناتوانی یک گروه و مشکلات اجتماعی همه مردم نقش دارند.
عبدالله زاده از جذب ۴۰ میلیارد تومان مشارکت برای مسکن خانوارها خبر داد و اظهار کرد: این میزان از مشارکت بی‌سابقه بوده و ۸۵ هزار واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده شد.
قائم‌مقام توانمندسازی بهزیستی کشور، بابیان اینکه ۴۷هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف بهزیستی فراهم شد گفت: ۵۰ درصد از این فرصت‌های شغلی مربوط به معلولان است.
وی در ادامه گفت: سازمان بهزیستی در کنار معلولین است و برآورده کردن تمامی نیازهای آن‌ها از توان بهزیستی خارج است و در بعضی زمینه‌ها سازمان بهزیستی از عدم اجرای قوانین گله دارد.
عبدالله زاده افزود: شدیدترین معلولین جسمی-حرکتی هم می‌توانند صاحب شغل بشوند اما این اتفاق منوط به آگاهی و همکاری مردم است که بپذیرند از توان معلولین هم می‌توان استفاده کرد و آن‌ها هم باید در ساختن جامعه سهم داشته باشند.
قائم‌مقام توانمندسازی بهزیستی کشور، با تأکید بر اینکه طبق قانون ۳ درصد از کارمندان ادارات دولتی و ۲تا ۵درصد از کارمندان ادارات خصوصی باید از معلولین باشند، اظهار کرد: سال گذشته نزدیک به ۱۲۰ معلول در ادارات استخدام شدند اما این عدد هنوز به میزان قانونی ۳ درصد خود نرسیده است.
وی افزود: قانون در مورد به‌کارگیری و استخدام معلولین رعایت نمی‌شود و این مشکل از فقر فرهنگی، باور نداشتن به‌حق معلولین برای استفاده از امکانات اجتماعی و وجود اشکال در توزیع عادلانه منابع ناشی می‌شود.
عبدالله زاده در خصوص بیماران اعصاب و روان گفت: مسئولیت بیماران اعصاب و روان حاد با وزارت بهداشت است که قرار بود تخت‌های بیمارستانی مخصوص این بیماران افزایش یابد که هنوز شاهد آن نبوده‌ایم اما با برنامه‌های بهزیستی نهایتاً تا سال ۹۷ همه بیماران اعصاب و روان مزمن تحت پوشش بهزیستی قرار خواهند گرفت.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار