نیکان داریا همراه

لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی منطقه خوزستان

دسته ها: اخبار استان اخبار

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی در مشاغل فعلی و صنایع موجود در شهرک طالقانی بندر ماهشهر، بر پیگیری حل مشکل مسکن مردم این منطقه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف شامگاه سه‌شنبه با اشاره به دغدغه‌ها و مشکلات مردم شهرک طالقانی ماهشهر اظهار کرد: بر اساس قول مجلس یازدهم به مردم در اینجا حاضر شدم، ما اینجا هستیم تا نمایندگان واقعی شما باشیم و غیر از این مسئله در ذهن ما نیست. به خاطر دِینی که به خوزستان دارم ابتدا به این استان آمدم، آمده‌ایم تا مشکلات شما را پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌ها و خواسته‌های مردم منطقه اختصاص ۶۰ هکتار زمین برای توسعه شهرک طالقانی است، افزود: وظیفه خودمان را می‌دانیم که موضوع حل مشکل مسکن مردم این منطقه را پیگیری کنیم.

قالیباف بر پیگیری مسئله اشتغال‌زایی در شهرک طالقانی تأکید کرد و گفت: ما ایجاد صنایع پایین‌دست در منطقه را دنبال می‌کنیم و از سوی دیگر در مشاغل فعلی و صنایع موجود، جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی باید در اولویت قرار گیرد که قطعاً ما این مسئله را پیگیری می‌کنیم.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی امام جماعت شهرک طالقانی بندر ماهشهر به جایگاه مذهبی و حضور مردم شهرک طالقانی در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما مشکلات متعددی در این منطقه داریم، یکی از مسائل نبود زمین برای ساخت مسکن است که امید می‌رود با تلاش شما ۶۰ هکتار از اراضی اطراف را برای این امر اختصاص دهند.

حجت‌الاسلام هاشمی بر لزوم توزیع عادلانه امکانات در منطقه تأکید کرد و افزود: در شرایط کنونی مردم با مشکلات معیشتی بسیاری روبه‌رو هستند، حال با ایجاد صنایع پایین‌دستی می‌توانیم برای مردم اشتغال‌زایی داشته باشیم.

اخبار استان اخبار