استخدام سرپرست فروش

ماجرای تخلف در آزمون استخدامی و توضیحات سازمان سنجش/ خدایی: گزارش های مردمی بررسی می شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

برخی داوطلبان آزمون استخدامی سال 99 از بروز تخلفاتی در این آزمون خبر دادند که این مسأله را از مسؤولان سازمان سنجش آموزش کشور پیگیری کردیم.

به گزارش خبرنگار گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، آزمون استخدامی سال 99 به عنوان هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در روزهای 11 و 12 دی ماه امسال برگزار شد.

از توضیح تاریخچه این آزمون و پیچ و خم برگزاری ها و واگذاری یک ساله برگزاری آزمون به جهاد دانشگاهی و بازگردانده شدن آزمون به سازمان سنجش که بگذریم، این آزمون تحت نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار می شود که امسال نیز مسؤولیت برگزاری آن از سوی این سازمان به سازمان سنجش واگذار شده بود، اما مسأله این است که برخی داوطلبان این آزمون از نحوه برگزاری آزمون ابراز گلایه کرده و با اشاره به تخلفات موجود در حوزه امتحانی خود، نگران اعلام نتیجه خود بودند.

یکی از این داوطلبان در تماس با خبرنگار گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کمی پس از اتمام آزمون استخدامی ۱۳۹۹ تصاویری از پرسشنامه و پاسخنامه آزمون را در گروه ها و کانال های مجازی دیدم که مشخص بود این تصاویر در زمان برگزاری آزمون دست به دست شده و به شرکت کنندگان رسیده است که این مسأله دلسردی و تاسف ما را به همراه داشت.

یکی دیگر از داوطلبان آزمون با بیان اینکه خودش شاهد بروز تخلفات بوده است، گفت: امکان همراه داشتن گوشی موبایل در جلسه آزمون برای داوطلبان ساده بود به همین دلیل بسیاری از داوطلبان توانستند تخلف و تقلب کنند، این مسأله برای ما که چندین ماه زمان برای مطالعه صرف کردیم نگران کننده است.

* داوطلبان نگران نباشند، گزارش های مردمی با دقت بررسی می شود

برای رفع نگرانی داوطلبان آزمون استخدامی، نگرانی آنها را با ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور مطرح کردیم، خدایی گفت: تخلف به صورتی که در نتیجه آزمون اثرگذار باشد صورت نگرفته و اگر داوطلبان تخلفی به صورت موردی مشاهده کرده اند می توانند به سازمان سنجش اطلاع دهند تا ما آن را بررسی کنیم.

وی افزود: داوطلبان آزمون استخدامی مطمئن باشند آزمون در سلامت کامل برگزار شده و اگر تخلفی هم به صورت موردی مشاهده شده باشد، گزارش‌های مردمی را به دقت بررسی کرده و قطعا با متخلفان برخورد می کنیم.

به گزارش فارس، نتایج اولیه هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی یازدهم بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار