رزومه

آرمان چای لاغری

مراکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارند/ انتخاب رشته تضمینی فریب‌کاری است

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مراکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارند/ انتخاب رشته تضمینی فریب‌کاری است

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هیچ مرکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارد و تنها پایگاه‌هایی که مجوز رسمی داشته باشند می‌توانند حضوری برای داوطلبان انتخاب رشته کنند.

ابوالفضل رحمانی رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مراکز غیرتخصصی و غیرعلمی انتخاب رشته، خانواده‌ها را دچار مشکلات جدی کرده است، اظهار داشت: زمان انتخاب رشته که فرا می‌رسد در یک شب برخی مغازه‌ها با یک بنر به مراکز انتخاب رشته تبدیل می‌شوند و با روش‌های نادرست و دریافت مبالغ کلان از داوطلبان کلاه‌برداری می‌کنند.

وی افزود: اطلاعات غیرتخصصی توسط مشاوران خودخوانده یا افرادی که به صرف رتبه خوب در کنکور، مشاور شده‌اند می‌تواند آینده داوطلب را تهدید کند.

رحمانی ادامه داد: هیچ مرکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارد و تنها پایگاه‌هایی که مجوز رسمی داشته باشند می‌توانند حضوری برای داوطلبان انتخاب رشته کنند.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه اکثر تبلیغاتی که در فضای مجازی برای انتخاب رشته مطرح می‌شود وجاهت قانونی ندارد، اضافه کرد: مراکز مجاز تلفن و آدرس دقیق خود را اعلام می‌کنند و از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره مجوز دریافت کرده‌اند.

وی عنوان کرد: به دلیل محدودیت زمان انتخاب رشته فعالیت مراکز غیرمجاز قابل مدیریت نیست و تعداد آنها هم زیاد است و تنها راهکار این است که خانواده‌ها با آگاهی به مراکز مجاز مراجعه کنند.

رحمانی تصریح کرد: انتخاب رشته تضمینی، فریب‌کاری است و اطلاعات ناقص افراد ظاهرا مشاور هم داوطلب را در آینده دچار مشکل می‌کند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار