نیکان

مشمولان استخدام تعیین تکلیف می شوند/ نحوه استخدام نیروهای نهضت

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

وزیر آموزش و پرورش از تعیین تکلیف تمام مشمولان استخدام در سال ۱۴۰۰ ‌خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن حاجی میرزایی در حاشیه نشست با مسئولان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعیین تکلیف مشمولان استخدام، افزود: تمامی مشمولان قانون استخدام شامل نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، در سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف و حدود دو سوم این نیروها وارد دانشگاه فرهنگیان شده‌اند و بقیه نیز در ماه‌های اول سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف می‌شوند.

وی با بیان اینکه همه این افراد در دوره یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت خواهند کرد، با اشاره به نیروهای نهضت سوادآموزی که فعالیت بعد از سال ۹۲ دارند، گفت: فعلاً استخدام در آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و آزمون‌های ماده ۲۸ است و قانونی برای استخدام این نیروها به تصویب نرسیده است.

حاجی میرزایی گفت: حجم کتاب‌های درسی برای امتحانات تعیین و در سایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی اعلام و برای کنکور نیز به سازمان سنجش اعلام شده و از سوی این سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی افزود: امسال بر اساس مجوز ستاد ملی کرونا، وضعیت حضوری و غیرحضوری بودن امتحانات تعیین می‌شود.

حاجی میرزایی گفت: فلسفه آموزش و پرورش ارتقای کیفیت یادگیری است و این هدف نباید در بستر مقدمات و تمهیدات در اذهان تغییر کند. باید حضور کارگزاران تعلیم و تربیت تأثیرگذار باشد و به افزایش آگاهی و توانمندی دانش آموزان منجر شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ارزشیابی از پیشرفت تحصیلی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید مطمئن شویم عمل آموزش با کیفیت انجام شده است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ارزشیابی مستمر یک ضرورت انکارناپذیر است، گفت: ارزیابی باید مستمر انجام و نشست‌های کاری باید به یافته‌های جدید و طراحی‌های نوع ختم شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بزرگ‌ترین شرافت انسانی در هستی، وظیفه سنگین پرورش انسان‌ها است که به ما متولیان تعلیم و تربیت واگذار شده است. بر اساس گزارش مدیرکل و معاونین و رؤسا، عملکرد استان در برخی شاخص‌ها برتر از میانگین کشور و بیانگر تلاش جمعی و خوب مجموعه آموزش و پرورش استان است.

وی افزود: آنچه می‌ماند تابلویی از عملکرد شما برای نسل‌های آینده است و سعی کنید با محوریت تحول در تعلیم و تربیت فعالیت کنید.

حاجی میرزایی گفت: در مدیریت اصل بر این است که برای حل مسئله آن را درک و تبیین کنیم و عملاً خود شخص با اندیشه و تدبر در آن وارد شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار