رزومه

آرمان

مشکل کارت صدرا حل شد/فرهنگیان هیچ بدهی به بانک سرمایه ندارند

دسته ها: اخبار آموزش و پرورش اخبار

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد: مشکل فرهنگیان بهره‌مند از طرح خرید کارت صدرا پس از دو سال، با همت هیات مدیره و مدیرعامل بانک سرمایه، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و سایر سهامداران عمده این بانک برطرف شد و آنها هیچ گونه بدهکاری به بانک سرمایه ندارند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، از موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، اواخر سال ۱۳۹۱ شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان تهران با همکاری بانک سرمایه، صدور کارت صدرا با تسهیلات ۴۰ میلیون ریالی را در دستور کار قرار داد که این موضوع در تاریخ پانزدهم اردیبهشت سال ۱۳۹۲ منجر به تنظیم تفاهم نامه شماره ۷۹۶/۱۱۰ شد.
به دنبال آن ۱۶ هزار و ۱۳۴ نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان تهران، متقاضی اخذ این کارت شده و از این تسهیلات بهره‌مند شدند.
کسر اقساط این تسهیلات در ٣٦ ماه از حقوق فرهنگیان مذکور آغاز شد اما پس از چهار قسط، بی نظمی هایی در واریز اقساط و ناهماهنگی بین بانک و شرکت تعاونی ایجاد و به تسویه نشدن وام افراد منجر شد و فرهنگیان مذکور به عنوان بدهکار بانک سرمایه شناخته شدند.
در این میان مهم ترین مساله برای فرهنگیان بهره مند از طرح کارت صدرا، بدهکار بودن این افراد در سیستم بانکی کشور بود که مشکلاتی برای فعالیت بانکی آنها ایجاد می کرد.
اگرچه صندوق ذخیره فرهنگیان در ایجاد مشکل مذکور هیچ نقشی نداشته است اما به دلیل توجه ویژه صندوق به موضوعات و مشکلات فرهنگیان، در زمینه حل این مشکل تمام تلاش خود را به کار گرفت و اکنون این مشکل به طور کامل برطرف شده است.

اخبار آموزش و پرورش اخبار