رزومه

آرمان

معرفی ۳ دانشگاه برتر کشور در رتبه‌بندی وبومتریک دانشگاه‌های دنیا

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معرفی 3 دانشگاه برتر کشور در رتبه‌بندی وبومتریک دانشگاه‌های دنیا

بر اساس آخرین نسخه به‌روز شده مرکز رتبه‌بندی وبومتریک در سال ۲۰۱۷، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف بترتیب رتبه‌های اول تا سوم کشور را از آن خود کردند.

به گزارش ایسنا، در این فهرست، وبگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران توانسته است در رتبه اول کشور، ۱۰۹ آسیا و ۵۱۱ جهان قرار گیرد.

همچنین دانشگاه تهران موفق شد تا رتبه ۲ کشور، رتبه ۱۱۴ آسیا و رتبه ۵۳۲ جهان را کسب کند و دانشگاه‌ صنعتی شریف نیز توانست با صعود ۳۸ پله‌ای رتبه ۵۶۷ دانشگاه‌های جهان، رتبه سوم کشوری و رتبه ۱۲۷ آسیا را از آن خود کند.

همچنین دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر (۸۶۳ جهانی) و دانشگاه علم و صنعت (۸۶۶ جهانی) در رتبه‌های چهارم و پنجم ملی قرار گرفتند.

این رتبه‌بندی وبومتریک، دانشگاه‌های جهان را بر اساس ارزیابی آموزش‌های برتر در وب، حجم، قابلیت دید و اثر (impact) صفحات وب منتشر شده توسط دانشگاه‌ها و منابع اطلاعات و تفسیر آنها رتبه‌بندی می‌کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه ام.آی.تی، دانشگاه کالیفرنیا برکلی و دانشگاه میشیگان پنج دانشگاه از ایالات متحده هستند که وبگاه آنها در رتبه‌های یک تا پنج نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس قرار گرفته است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار