رزومه

آرمان چای لاغری

«منیر» چیست؟

دسته ها: اخبار سلامت اخبار

«منیر» چیست؟

یک متخصص بیماری‌های‌ گوش‌ و حلق و بینی گفت: یکی از علل بوجود آمدن بیماری منیر، استرس و سوءتغذیه است.

دکتر فتح الله بهنود گفت: «منیر» یکی از بیماری های گوش است. استرس، سوء تغذیه، واکنش خود ایمنی و ضربه از علل ایجاد این بیماری است.

وی با بیان اینکه بیماری «منیر» با بالا رفتن مایع درون گوش همراه است، افزود: به طور معمول بعد از سن بلوغ ایجاد می شود و این بیماری پیش رونده است. بالا رفتن فشار مایع درون گوش موجب فشار به جداره ها و در نهایت تخریب آن می شود.

به گزارش ایسنا، بهنود در خصوص علائم این بیماری گفت: وز وز کردن گوش، صدای باد، هوهو کردن، سرگیجه، کم شنوایی عمیق، عدم تعادل، تهوع و استفراغ از نشانه های ابتلا به بیماری منیر است.

این متخصص گوش و حلق و بینی افزود: بیماران برای کنترل و کاهش علائم خود باید از هرگونه استرس دوری کنند، هنگام حمله دراز بکشند و گوش بیمار بالا قرار گیرد، اتاق کم نور باشد و رژیم غذایی کم نمک رعایت شود.

وی افزود: پزشکان جهت درمان این بیماری از داروهای آرام بخش برای سرکوب تحریکات سیستم عصبی و کاهش تعداد دفعات حملات استفاده می شود. از آنجا که حملات منیر بر اثر بالا رفتن فشار گوش ایجاد می شود از داروهای کاهش فشار گوش استفاده می شود تا با تسریع خون رسانی به بخش حلزونی فشار گوش کاهش یابد.

اخبار سلامت اخبار