میزان ریزگردها در استان رو به کاهش است

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

اداره کل محیط زیست خوزستان:
میزان ریزگردها در استان رو به کاهش است
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از کاهش شدت گرد و غبار در این استان پس از سه روز از وقوع این پدیده خبر داد.

شهریار عسکری روز پنجشنبه اظهار کرد: میزان گرد وغبار در ساعت هشت روز پنجشنبه در اهواز به ۱۵۸ میکروگرم بر مترمکعب کاهش یافته است.

وی افزود: میزان آلودگی هوا در شهرهای آبادان ۱۵۳ ، بهبهان۸۶۰ ، شوش۴۳۰، شادگان۱۲۲، شوشتر۴۹۸ ، اندیمشک ۴۹۳ ، دزفول۴۷۱ و عین دو۱۵۶ میکروگرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی اضافه کرد: میزان گرد وغبار در ساعت ۱۹ روز چهارشنبه در اهواز ۸۷۶ ، آبادان ۴۸۲ ، دزفول ۴۲۵ ، شوشتر۳۹۰ ، عین دو ۷۹۶ ، ماهشهر۳۴۷ و شادگان ۵۵۹ میکروگرم بر متر مکعب بود.

گرد و غبار در خوزستان از روز سه شنبه ۱۰ شهریور آغاز شده است. در این روز میزان گرد و غبار در اهواز به یک هزار و ۱۰۸، اندیمشک یک هزار و ۵۵۵ ، دزفول یک هزار و ۵۳۶ ، شوش یک هزار و ۱۴۰، شوشتر ۹۴۰ ، ماهشهر ۲۷۴ ، عین دو یک هزار و ۶۲۹ و آبادان یک هزار و ۵۹۷ میکروگرم بر مترمکعب رسید.

استاندارد آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

مرکز کنترل و پایش سازمان حفاظت محیط زیست، بر اساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده، تحلیلی از وضعیت گرد و غبار از ساعت هشت صبح دهم تا هشت صبح ۱۱ شهریور ارایه کرده است. بر اساس این گزارش، چشمه گرد و غبار که روز سه شنبه در سوریه شکل گرفته بود به شمال شرقی عراق و غرب ایران در محدوده استان های کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی و ایلام رسیده و با توجه به جهت وزش باد غالب منطقه به سمت جنوب پیش روی کرده و جنوب رشته کوه زاگرس و استان های غربی مانند خوزستان و بوشهر را درگیر کرده است.

طبق این گزارش در روز چهارشنبه هوای اهواز در شرایط خطرناک، کرج و اصفهان ناسالم، تهران ، اراک و مشهد سالم و تبریز در شرایط پاک قرار داشت.