رزومه

آرمان چای لاغری

ناکارآمدی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان؛ زمینه ورود حق‌التدریسی‌ها به مدارس

دسته ها: اخبار آموزش و پرورش اخبار

ناکارآمدی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان؛ زمینه ورود حق‌التدریسی‌ها به مدارس

وزیر اسبق آموزش‌وپرورش با اشاره به ضرورت استخدام حق التدریسی‌ها گفت: ناکارآمدی دانشگاه فرهنگیان در جذب نیرو زمینه ورود این معلمان را فراهم کرد.
دفاع از طرح استخدام ۱۲۰هزار حق التدریسی ناکارآمدی پذیرش دانشگاه فرهنگیان؛ زمینه ورود حق‌التدریسی‌ها به مدارسحمیدرضا حاجی بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص تصویب کلیات طرح استخدام معلمان حق التدریس و اظهارنظرهای مختلف در این زمینه اظهار کرد: وجود معلمان حق‌التدریس چندین عامل داشته از جمله آن که طبق قانون برنامه ششم دانشگاه فرهنگیان باید سالانه ۳۰هزار نفر پذیرش داشته باشد که این امر محقق نشده بود هر ساله پذیرش چهار هزار نفری داشته است و این مساله یکی از عوامل بکارگیری معلم حق التدریس در مدارس است.
ی ادامه داد: اگر حق التدریسی های به کار گرفته شده شان معلمی دارند در نتیجه استخدام آنها تصمیم خوبی است و اگر این چنین نیست پس چرا این گروه به کار گرفته شده است.
وزیر اسبق آموزش و پرورش در مورد استخدام ۱۲۰هزار نفر و انتقاد به این تعداد برای جذب در حرفه معلمی گفت: باید اول از مسئولان پرسید چطور این تعداد را به شکل حق التدریس به کار گرفته اند و طبیعی است که برای تمامی این افراد باید چاره اندیشی شود.
اجی بابایی یادآورشد: در آموزش و پرورش یا هر وزراتخانه دیگری نباید تعدادی جوان را با حقوق ناچیز جذب کار کرد در حالی که امنیت شغلی و دریافتی مناسب برای این گروه در نظر گرفته نشود؛ نباید جوانی که برای ساختن آینده خود فعالیت می کند با دستمزد پایین و بدون استخدام و بکار گرفت و ضمانتی برای کار آن قائل نشد.

اخبار آموزش و پرورش اخبار