رزومه

آرمان چای لاغری

نتایج اولیه آزمون صدور مجوز کارگزاری های تأمین اجتماعی مشخص شد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

نتایج اولیه آزمون صدور مجوز کارگزاری های تأمین اجتماعی مشخص شد

مدیرکل امور کارگزاری های رسمی سازمان تأمین اجتماعی از مشخص شدن نتایج اولیه آزمون صدور مجوز کارگزاری این سازمان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد قوامی از صدور مجوز ٨٠ کارگزاری جدید سازمان تأمین اجتماعی در ٢٨ استان خبر داد و افزود: کارگزاری های جدید عموما در شهرهایی دایر می شوند که قبلا فاقد کارگزاری بوده اند و تعداد اندکی نیز بر حسب نیاز در جاهایی که کارگزاری وجود دارد، مجوزهای جدید صادر شده است.
وی ادامه داد: راه اندازی کارگزاری بر اساس اعلام نیاز ادارات کل تأمین اجتماعی استانها و بررسی شاخص هایی از قبیل تعداد بیمه شدگان و بازنشستگان و همچنین تعداد کارگاهها و پراکندگی جغرافیایی انجام شده است.
مدیرکل امور کارگزاری های رسمی سازمان تأمین اجتماعی گفت: راه اندازی کارگزاری ها در راستای برون سپاری خدمات و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از سال ٨٤ در سازمان تأمین اجتماعی آغاز شده است و این کار کاهش هزینه ها و افزایش رضایتمندی مخاطبان را به دنبال داشته است.
قوامی با بیان اینکه در حال حاضر ٢١٥ کارگزاری فعال تأمین اجتماعی در سراسر کشور در حال خدمت رسانی هستند، اظهار داشت: ٢٠ کارگزاری نیز در آستانه تأسیس قرار دارند و در ماه های آینده نیز مجوز راه اندازی ٨٠ کارگزاری دیگر صادر می شود.
وی با بیان اینکه ٤ هزار و ٧٣ نفر در آزمون کارگزاری ها شرکت کرده اند، اظهار داشت: در نهایت به ٨٠ نفر مجوز راه اندازی کارگزاری داده می شود.
مدیرکل امور کارگزاری های رسمی سازمان تأمین اجتماعی از مشخص شدن نتایج اولیه آزمون صدور مجوز کارگزاری این سازمان خبر داد و گفت: پذیرفته شدگان مرحله اول دو برابر مورد نیاز هستند به این معنی که برای هر کارگزاری ٢ نفر به مصاحبه دعوت می شوند و همچنین یک نفر دیگر هم به عنوان ذخیره معرفی می شود.
قوامی عملکرد مطلوب کارگزاری های فعال را زمینه ساز توسعه این حوزه از خدمات سازمان تأمین اجتماعی ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته ٤٠ میلیون تراکنش توسط کارگزاری ها انجام شده و ٢٣ نوع فعالیت سازمان تأمین اجتماعی توسط کارگزاری ها انجام شده است.
وی ادامه داد: توسعه خدمات کارگزاری ها از اولویت های سازمان تأمین اجتماعی است و در آینده بخش های بیشتری از خدمات از طریق کارگزاری ها انجام خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار