استخدام چهار کارمند خانم

نحوه برگزاری امتحانات ترم تابستان دانشگاه آزاد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی به بیان توضیحاتی درباره مجازی یا حضوری بودن امتحانات ترم تابستان این دانشگاه پرداخت.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشگی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد و معاون امور حقوقی و مجلس دانشگاه درباره نحوه برگزاری امتحانات ترم تابستان دانشجویان دانشگاه آزاد اظهار کرد: با توجه به شرایطی که هم اکنون در آن هستیم و اینکه امتحانات از شهریور شروع می‌شود بنابراین زمان زیادی تا برگزاری امتحانات باقی نمانده است و بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا امتحانات به صورت مجازی برگزار می‌شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد در ادامه بیان کرد: دانشگاه آزاد همانند سایر دانشگاه‌ها هیچ نقشی در برگزاری کلاس، امتحان و… ندارد و تصمیم گیرنده نهایی ستاد ملی مبارزه با کروناست.

او ادامه داد: در هفته پیش رو از ستاد کرونا درباره نحوه برگزاری امتحانات استعلام می‌گیرم و دو تا سه روز قبل از برگزاری اعلام می‌کنیم که امتحانات به چه صورتی برگزار شود و واحد‌ها بر اساس این ابلاغیه ستاد عمل خواهند کرد.

حیدری در ادامه با بیان اینکه با توجه به شرایط کنکور امتحانات مجازی است، اضافه کرد: تصمیم درباره نحوه برگزاری دو سویه است. یک طرف سازمان مرکزی دانشگاه بوده و در سوی دیگر ستاد ملی مبارزه با کروناست. با توجه به اینکه وضعیت شیوع کرونا پیش بینی پذیر نیست و امکان دارد که یک شهر امروز وضعیت قرمز و چند روز بعد وضعیت سفید داشته باشد به همین دلیل نمی‌توانیم یک تا دو هفته قبل از شروع امتحانات نحوه برگزاری را اعلام کنیم.

به گفته سخنگوی دانشگاه آزاد، تصمیمات درباره اعلام نحوه برگزاری امتحانات مثل ترم قبل به شب امتحان نمی‌خورد و حتما چند روز قبل از شروع بازه زمانی برگزاری امتحانات شرایط آن را توسط دانشگاه اعلام می‌شود.

دو روز قبل از شروع امتحانات، هر استانی نحوه برگزاری را اعلام می‌کند
حیدری ادامه داد: ترم قبل به یکباره روز قبل از آزمون شرایط اعلام شد و امتحانات از حضوری به غیرحضوری و مجازی تغییر کرده است که باعث شد تا به واحد‌های استانی اعلام کنیم تا آن‌ها از ستاد‌های کرونای استانی استعلام بگیرند و درباره نحوه برگزاری امتحانات تعیین تکلیف کنند؛ حتما دو روز قبل از شروع امتحانات هر استانی نحوه برگزاری امتحانات را اعلام می کند.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: در روز‌های پایانی مرداد حضوری یا مجازی بودن امتحانات مشخص می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار