نیکان

نحوه برگزاری امتحانات و نمره دهی در ترم جاری/ آزمون دروس عملی برگزار نمی شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: امتحانات پایان نیمسال دانشگاه ها به صورت غیر حضوری و الکترنیکی برگزار شده و آزمون دروس عملی برگزار نمی شود.

علی خاکی صدیق در  گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه برگزاری امتحانات پایان نیمسال ترم جاری گفت: امتحانات به صورت غیر حضوری و الکترونیکی برگزار می شود.

وی درباره نحوه برگزاری دروس عملی و اینکه آیا برای دانشجویان جدید الورد تسهیلاتی در امتحانات در نظر گرفته شده است یا خیرافزود: امتحانات دروس عملی برگزار نمی شود و تسهیلاتی برای امتحانات نداریم.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود:حفظ سلامت دانشجویان اولویت اول وزارت علوم است، بنابراین در این ترم نیز آزمون ها به صورت غیرحضوری و الکترونیکی برگزار می شود، برنامه وزارت علوم برگزاری آزمون‌ها به صورت الکترونیکی و با کیفیت بالا است.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: در ابتدای ترم دستور العملی به کل دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی داده شده است که براساس آن در سیستم آموزش الکترونیکی نباید یک آزمون پایان ترم داشته باشیم و این به تنهایی عملکرد دانشجویان را ارزیابی و سنجش کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر براساس گزارش‌هایی که ارائه شده، در اکثر دانشگاه ها و موسسات از همان ابتدای ترم ارزیابی دانشجویان به صورت آزمون های هفتگی، دو هفته یک بار یا سه هفته یک بار و همچنین براساس پروژه‌های درسی، تمرین ها، ارتباطات چهره به چهره الکترونیکی و میان ترم شروع شده است.

خاکی صدیق خاطرنشان کرد: این ارزیابی در کنار یک آزمون پایان ترم مبنای نمره آنها قرار می گیرد. یعنی امتحان پایان ترم امتحان اصلی صرفا ارزیابی دانشجویان محسوب نمی‌شود بلکه مجموعه‌ای از ارزیابی ها نمره دانشجو را تعیین می‌کند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار