استخدام سرپرست فروش

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی برای کنکور سراسری

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری ناپیوسته سال ۱۴۰۰ برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید مراحلی را طی کنند.

 

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد از روز (یکشنبه، ۱۲ بهمن) از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آغاز شد.

هر داوطلب برای شرکت در کنکور باید نمرات دقیق خود در امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی را در اختیار سازمان سنجش قرار دهد. برای این کار و به جای وارد کردن دستی نمرات و معدل در فرم ثبت نام کنکور ۹۹، سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سایت dipcode.medu.ir ایجاد شده است که هر داوطلب با وارد کردن اطلاعات شخصی به یک کد دست پیدا می‌کند که بیانگر سوابق تحصیلی دانش آموز است که کد سوابق تحصیلی نام دارد.

یکی از تکالیف داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری دریافت کد سوابق تحصیلی است. این دسته از متقاضیان قبلاً باید طبق اعلام مدارس محل تحصیل با مراجعه به سامانه فوق کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت‌نام با درج کد سوابق تحصیلی در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اطلاعات فردی خود را مشاهده کنند.

کد سوابق تحصیلی دیپلم شامل چه کسانی می‌شود؟

تمام دانش‌آموزان نظام جدید (۳-۳-۶) که داری مدرک دیپلم نظری هستند یا دیپلم خود را تا ۱۴۰۰/۶/۳۱ دریافت می‌کنند.

تمام فارغ التحصیلان نظام ترمی- واحدی که دیپلم نظری خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد دریافت کرده‌اند.

 کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی شامل چه کسانی می‌شود؟

تمام فارغ التحصیلان نظام ترمی- واحدی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۱۳۹۱ به بعد دریافت کرده‌اند، باید به سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی  فارغ التحصیلان دوره متوسطه مراجعه کنند.

افرادی که یکی از شرایط زیر را دارا باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و کاردانی نبوده و اطلاعات آنان در این سایت موجود نیست:

– فارغ التحصیلان قبل از سال ۸۴

– فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه‌ای و کاردانش قبل از شهریور ۱۳۹۵ و فارغ التحصیلان رشته‌های غیرنظری (دانش سرا‌های تربیت معلم)

–  فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی نظام قدیم آموزش متوسطه

– دیپلمه‌های تطبیقی مدارس غیر ایرانی خارج از کشور

– فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی

فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی قبل از سال ۱۳۹۱ مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری وکاردانی نبوده و اطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.

نکات مهم

با توجه به هماهنگی به عمل آمده با سازمان سنجش آموزش کشوراطلاعات سوابق تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی موجود در سامانه، دهم بهمن ماه ۱۳۹۷ جهت اعمال در سامانه ثبت نام کنکور سراسری به سازمان سنجش تحویل خواهد شد.

برای دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید (۳-۳-۶) اطلاعات هویتی و برای دانش آموزان نظام قدیم کلیه سوابق تحصیلی تا دهم بهمن ماه قابل مشاهده است.

دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون سراسری باید کد اخذ شده از این سامانه را در تقاضانامه ثبت نام درج کنند.

اطلاعاتی که در این سایت موجود است عیناً به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد بنابراین جهت جلوگیری از وجود مشکل در فرآیند ثبت نام آزمون سراسری، ضمن مشاهده اطلاعات خود درصورت هرگونه مغایرت ازطریق درج درخواست در همین سامانه اقدام کنند. این درخواست‌ها در منطقه محل تحصیل شما بررسی و رفع مغایرت می شود.

در صورت عدم رفع مغایرت به منطقه و محل تحصیل خود مراجعه کنند.

سوابق تحصیلی نمره‌ای دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید و غیر فارغ التحصیل دوره پیش دانشگاهی نظام قدیم در تیر ماه به این سامانه ارسال و قابل مشاهده خواهد بود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار