رزومه

آرمان

هدفگذاری برای جذب ۹۵۰ هزار جویای کار تا پایان سال ۹۶

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

هدفگذاری برای جذب 950 هزار جویای کار تا پایان سال 96

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۹۵۰ هزار نفر از جمعیت بیکار و جویای شغل کشور تا پایان سال جاری در بخش های دولتی و خصوصی به کار گرفته می شوند.

به گزارش ایرنا، جمشید تقی زاده روز سه شنبه در نشست شورای اداری دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، به ایجاد این میزان شغل به عنوان طرح مصوب و هدفگذاری برای تامین شغل جمعیت جوانی که امسال وارد بازار کار می شوند و همجنین ایجاد اشتغال برای شماری از جوانانی که از سال های قبل بیکار مانده اند، اشاره کرد.
وی گفت: تکیه بر تولید، اشتغالزایی و اهتمام به اقتصاد مقاومتی با محوریت فقرزدایی، کاهش معضل بیکاری، اشتغال فراگیر، توانمندسازی گروه های هدف، مهارت آموزی و توسعه منابع انسانی، پایداری صندوق های بازنشستگی، کاهش نابرابری ها و فقر، مهارت آموزی و تعیین تکلیف شرکت های زیانده و سودده از سیاست های وزارت تعاون در جهت تحقق این میزان شغل محسوب می شود.
وی تاکید کرد: اهتمام دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متوجه حمایت از تعاونی ها و نیز سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی و برداشتن موانع تولید و اشتغالزایی است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خاطرنشان کرد: از جمله سیاست های این وزارتخانه کاهش آسیب های اجتماعی جامعه هدف چون کودکان کار، کودکان خیابانی، معتادان و طلاق تا سال ۱۴۰۰ است.
وی افزود: در این چشم انداز بهبود و کاستن معتادان به میزان یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۴۹۶ نفر، حمایت از کودکان به تعداد هفت هزار و ۶۰۰ نفر و کنترل افزایش طلاق به میزان ۱۷۶ هزار و ۱۱۹ نفر در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.
تقی زاده یادآور شد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدوین برنامه ها و بسته های حمایتی اجتماعی، تشکیل پرونده های الکترونیکی رفاه اجتماعی و کارگستری برای گروه های هدف نظیر کودکان و زنان بد یا بی سرپرست، معلولان، معتادان و … در راستای حمایت از این گروه ها و کاهش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام هم در این شورا با ارائه گزارشی از وضعیت نیروی انسانی و اشتغال استان ایلام گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۹۷ فرصت شغلی در بخش تعاون این استان فراهم شده است.
شکرالله شیرخانی اظهار کرد: استان ایلام دارای سه هزار و ۲۸۵ تعاونی است که در ۶ ماهه نخست امسال ۲۹ تعاونی دیگر نیز تشکیل شده است واز این تعداد تعاونی یک هزار و ۴۶۱ تعاونی فعال است و ۴۵۲ نفر نیز در این تعاونی ها جذب شده اند و هفت میلیون و ۲۶۰ هزار دلار نیز صرف راهبری صادرات تعاونی ها و اتحادیه ها شده است.
شیرخانی یادآور شد: در بخش تعاون و در ۶ ماهه نخست امسال ۲۱۳ تعاونی مورد بازرسی مالی و حسابرسی قرار گرفته و ۹ هزار و ۵۴۰ نفر ساعت دوره های آموزشی برگزار شده است.
وی با بیان اینکه در بخش کارآفرینی و اشتغال نیز حمایت های صورت گرفته است، گفت: در راستای الگوی توسعه مشاغل خانگی از ۵۰ نفر حمایت مالی صورت گرفته و ۴۸ مجوز نیز در این راستا صادر شده است.
شیرخانی ادامه داد: برای ۲۵۱ نفر نیز از طریق مراکز کاریابی شغل ایجاد شده و هفت پروانه کار صادر و ۱۲ فقره پروانه کار در ۶ ماهه نخست امسال تمدید شده است.
وی یادآور شد: استان ایلام دارای سه هزار و ۲۸۵ تعاونی ثبت شده است که از این میزان یک هزار و ۴۶۱ فعال است، اگر از ظرفیت سه هزار و ۲۸۰ تعاونی در استان ایلام استفاده شود زمینه اشتغال ۲۳ هزار شهروند در استان ایلام فراهم می شود.
دیدار با استاندار ایلام و بازدید از بیمارستان تامین اجتماعی ایلام از دیگر برنامه های معاون وزیر تعاون، تعاون و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه به استان ایلام بود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار