نیکان

هزار فقره وام عتبات ویژه اربعین به دانشجویان پرداخت می‌شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از پرداخت یک هزار فقره وام قرض‌الحسنه عتبات ویژه پیاده‌روی اربعین به دانشجویان علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت  (مفدا)، بهروز رحیمی با اعلام این خبر افزود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با هدف تسهیل و ترویج سنت حسنه پیاده‌روی اربعین، یک هزار فقره وام قرض‌الحسنه ۷۰۰ هزار تومانی به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت می‌کند که بازپرداخت آن بعد از فارغ‌التحصیلی آنها خواهد بود.

رحیمی با اشاره به اینکه پرداخت این وام ویژه دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی تابعه وزارت بهداشت است، خاطرنشان کرد: پیاده‌روی اربعین جلوه‌ای از عشق‌بازی عاشقان آقا اباعبدالله حسین علیه‌السلام است که در سال‌های گذشته با تمهیداتی که مسؤولان دو کشور همسایه ایران و عراق اندیشیده‌اند، امکان بروز بیشتری یافته است و در این آیین باشکوه بخشی از جلوه‌های زیبایی سلوک و منش رهپویان طریق ائمه‌اطهار علیه‌السلام نظیر هم‌دلی، فداکاری، محبت و وفاداری مشاهده و عرضه می‌شود.

وی در خصوص چگونگی مراحل دریافت وام پیاده‌روی اربعین، افزود: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند با مراجعه به معاونت فرهنگی و دانشجویی و ادارات رفاه دانشگاه محل تحصیل خود از نحوه پرداخت این وام مطلع شوند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تأکید بر پرداخت سریع و یک روزه وام پیاده‌روی اربعین حسینی، گفت: با هدف خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر آقا امام حسین‌ علیه‌السلام و تسهیل ورود دانشجویان در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی، تمامی مراحل غیرضروری پرداخت این وام حذف شده است.

وی افزود: دانشجویان متقاضی بعد از معرفی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محل تحصیل خود، بسیار سریع و یک‌روزه وام پیاده‌روی اربعین که قرض‌الحسنه است را دریافت کرده و بازپرداخت آن را بعد از فراغت از تحصیل آغاز خواهند کرد.

رحیمی تاکید کرد: این وام به همه دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین دانشجویان جدید ‌الورود پرداخت خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار