رزومه

آرمان چای لاغری

هزینه ایجاد هر شغل ۲۰۰ میلیون تومان است

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

هزینه ایجاد هر شغل ۲۰۰ میلیون تومان است

دبیر کل اتاق تعاون ایران با اعلام اینکه در طول ۷ سال، هزینه ایجاد اشتغال ۴ برابر شد، گفت: هزینه ایجاد هر شغل در حال حاضر ۲۰۰ میلیون تومان است.
به گزارش ایران اکونومیست؛ ماشاءالله عظیمی در همایش تخصصی اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال فرش دستباف گفت: برای ایجاد سالیانه حدود یک میلیون شغل حداقل به ۷۰ درصد کل بودجه کشور نیازمند هستیم در حالی که درآمدهای نفتی حدود ۴۹ میلیارد دلار است.
دبیرکل اتاق تعاون با اشاره به اینکه سرمایه لازم برای ایجاد شغل در طول ۷ سال به ۴ برابر رسیده است، اظهارداشت: در سال ۸۹ برای ایجاد هر شغل باید ۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری صورت می گرفت، ولی در حال حاضر این میزان به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.
وی ادامه داد: در بررسی از ۲۸۰۰ بنگاه اقتصادی سه مشکل اصلی آنها تامین مالی، پیچیدگی مقررات و روش های غیرمنصفانه اخذ مالیات عنوان شد. برای توسعه اشتغال باید نگاه صادراتی داشته باشیم و مسیر اقتصاد مقاومتی، مردم و تعاونی ها هستند.
عظیمی با تاکید بر اینکه با ایجاد اشتغال پایدار می توان اقتصاد مقاومتی را به اقتصاد مداومتی تبدیل کرد، فرش را کالای فرهنگی دانست و گفت: فرش هویت ایرانیان است. به گفته وی، ۲۸۰ نوع صنایع دستی در کشور داریم که ۲۵۰ نوع آن در سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شده است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار