رزومه

آرمان چای لاغری

ویزیتوری که قطعات تقلبی خودرو می‌فروخت

دسته ها: اخبار

سرهنگ علی اکبر جاویدان، جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: در روزهای گذشته اخباری به انتظامی شهرستان مبنی بر فعالیت مشکوک یک شرکت ارائه کننده قطعات خودرو به ویژه باطری و کامپیوترهای خودروی پژو ۲۰۶ واصل شد، که موضوع بلافاصله در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان علی آباد قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام فعالیت های اطلاعاتی و پلیسی توسط کارآگاهان، مشخص شد افرادی با نام و مشخصات گوناگون، طی روزهای گذشته به فروشگاه های قطعات خودرو در شهرستان مراجعه و درخواست خرید باطری و کامپیوترهای خودروی ۲۰۶ را داده و حتی بیعانه هم پرداخت کرده اند اما برای دریافت قطعه مورد نظر مراجعه نکرده اند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: از طرفی دیگر نیز صاحب فروشگاه قطعات خودرو در شهرستان، پس از اخذ سفارش از فرد مراجعه کننده، به یک ویزیتور قطعات خودرو که روزهای قبل به فروشگاه مراجعه و خود را نماینده یک شرکت معتبر معرفی کرده بود تماس و تقاضای ارسال قطعه مورد نظر را کرده است.

سرهنگ جاویدان افزود: پس از اعلام تقاضای فروشنده به ویزیتور مورد نظر، بلافاصله بیعانه قطعه را هم به حساب ویزیتور واریز کرده است و ویزیتور نیز قطعه را از طریق تاکسی تلفنی به فروشنده قطعات خودرو ارسال کرده و فروشنده نیز بلافاصله باقی قیمت اعلام شده را به حساب ویزیتور واریز کرده است.از طرفی دیگر فروشنده قطعات پس از دریافت قطعه متوجه شده که جنس دریافتی تقلبی بوده است.

وی متذکر شد: در بررسی های تکمیلی و انجام چهره نگاری و فعالیت های نامحسوس کارآگاهان، مشخص شد فرد مراجعه کننده به فروشگاه های مختلف، یک نفر بوده و با نام های جعلی اقدام به کلاهبرداری می کرده است و در تمامی موارد نیز ویزیتور مورد نظر هم مشترک بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: با توجه به آنکه قطعات از طریق تاکسی های تلفنی به فروشگاه ها ارسال می شد، در تحقیقات انجام شده یکی از رانندگان شناسایی و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی شهرستان فرا خوانده شد.

وی افزود: در نهایت با کمک راننده و اقدامات اطلاعاتی پلیس، محل اختفای یکی از متهمان شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، وی در یک عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر شد.

سرهنگ جاویدان گفت: با اعتراف متهم به بزه انتسابی و تحقیقات پلیس برای شناسایی دیگر مالباختگان، تا به حال ۲۰ مالباخته شکایت خود را مطرح کردند و مجموع کلاهبرداری انجام شده بیش از ۲۸۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی افزود: در بازرسی از منزل متهم، یک دستگاه خودرو توقیف و یک عدد مهر شرکت تهیه و توزیع انواع باطری خودرو، ۱۹عدد کارت عابر بانک مختلف، ۲۹ بسته پلمپ شده کامپیوتر تقلبی خودرو، دستگاه پرس دوخت پلاستیک، انواع برچسب و هولوگرام، کارتن ها و بسته ها و پلاستیک های مخصوص بسته بندی، ۱۷ عدد سیم کارت تلفن همراه و تعدادی اوراق هویتی جعلی به نام های مختلف کشف شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان با اشاره به اینکه تلاش پلیس برای دستگیری همدست متهم همچنان ادامه دارد، افزود: متهم پس از تکمیل شدن پرونده، برای سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی شد.(باشگاه خبرنگاران)

اخبار